Policzyli auta, autobusy, rowery. W woj. śląskim ruch jest...

  Policzyli auta, autobusy, rowery. W woj. śląskim ruch jest uciążliwy WYNIKI POMIARU RUCHU

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Według badań, ruch drogowy jest coraz większy i coraz bardziej uciążliwy
  1/3
  przejdź do galerii

  Według badań, ruch drogowy jest coraz większy i coraz bardziej uciążliwy ©Dziennik Zachodni

  112 tysięcy na S86 Katowice - Sosnowiec, ponad 100 tys. na A4 w Katowicach. Oto wyniki pomiaru ruchu. Obie trasy są na granicy przepustowości. Czy da się coś zrobić?
  Kogo jeszcze dziwią korki na ekspresowej trasie S86? Jak policzyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, każdej doby trasą między Katowicami a Sosnowcem przejeżdża aż 112 212 pojazdów. Ale, uwaga, wcale nie jest to już najbardziej zatłoczona droga w Polsce. Spadła na drugie miejsce. Więcej aut, i to sporo, jest na obwodnicy S8 w Warszawie: nawet 142 097 na dobę. Trzecia najbardziej tłoczna droga w kraju to autostrada A4 w Katowicach: każdej doby przejeżdżają nią 100 983 pojazdy.

  W ogóle województwo śląskie jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o natężenie ruchu w kraju: na drogach krajowych każdej doby przejeżdża u nas ponad 20 tys.
  aut, a na międzynarodowych - 38 tys. Dla porównania: w woj. małopolskim jest 14 tys., a w mazowieckim - 13 tys. aut na dobę (drogi krajowe). A średni dobowy ruch roczny pojazdów w 2015 roku na drogach krajowych wynosił 11 178 pojazdów na dobę. Na drogach międzynarodowych: 20 067.

  Te dane to wstępne wyniki pomiaru ruchu, jakie w roku 2015 przeprowadziła GDDKiA. Robi je co pięć lat. Kiedy liczono pojazdy w 2010 r., na A4 w Katowicach było ich 75 tys., a na S86 - 104 339. S8 jeszcze wtedy nie istniała. W 2015 pomiar został przeprowadzony na sieci dróg krajowych (w tym także na odcinkach autostrad koncesyjnych), z wyjątkiem odcinków, które są w miastach na prawach powiatu i w związku z tym nie są administrowane przez GDDKiA (dlatego np. w rankingu nie ma DK86 w Katowicach czy DK79 Katowice-Chorzów-Bytom, które też są przecież zatłoczone).
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rowerzystka

   moloko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to niech dodadzą plus 1 bo dzisiaj kupiłam na promocji w media expert i od dzisiaj jestem rowerzystką :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brzuchy

   mania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   gratuluję, my z mężem tez się przymierzamy zwłaszcza ze oboje mamy nadwagę, wiek może kupimy tego besta i zaczniemy jeździć do pracy :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczyło rozpier.do.lić system komunikacji przejęty po PRL-u

   cud, miód, 3R.i.P (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   i mamy to co mamy. Towary zamiast koleją przewożone są autami a mało który pasażer korzysta z komunikacji publicznej, gdyż woli niezawodny i tańszy w utrzymaniu samochód.
   Ciekawe ile ton spalin...rozwiń całość

   i mamy to co mamy. Towary zamiast koleją przewożone są autami a mało który pasażer korzysta z komunikacji publicznej, gdyż woli niezawodny i tańszy w utrzymaniu samochód.
   Ciekawe ile ton spalin zostawiają rocznie pojazdy na S-86 czy na A-4 i ile osób zapadnie na choroby nowotworowe dzięki kancerogennemu oddziaływaniu na komórki.
   ______________________________________________________________________________________________________
   .....W ubiegłym roku kolej w Polsce przewiozła mniej towarów niż w roku 2014. Malejąca tendencja zaznacza się od wielu lat, chociaż w Unii Europejskiej trwa renesans tego środka transportu.(...) Od 1990 roku zdemontowaliśmy 1/4 sieci kolejowej. ....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   ja się nie dam "wpompować' w transport publiczny, syf, kiłą i mogiła w autobusach, niedomyci ludzie i ogólny smród, powrót w takich warunkach, stanie w korku latem to można na zatrucie zejść. Jak...rozwiń całość

   ja się nie dam "wpompować' w transport publiczny, syf, kiłą i mogiła w autobusach, niedomyci ludzie i ogólny smród, powrót w takich warunkach, stanie w korku latem to można na zatrucie zejść. Jak mam wybór stać w korku śmierdzącym autobusie lub w klimatyzowanym aucie to wiadomo co wybiorę, choćby miał to wydłużyć dojazd do domu o kolejne 30 minut.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zobaczymy za 20 lat.

   spoogie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Popatrz, jakoś ludzie w Paryżu, Rzymie a przede wszystkim w Londynie i Berlinie korzystają z komunikacji miejskiej (tramwaje, ubahn, sbahn, autobusy). Co gorsza korzystają też z rowerów - o...rozwiń całość

   Popatrz, jakoś ludzie w Paryżu, Rzymie a przede wszystkim w Londynie i Berlinie korzystają z komunikacji miejskiej (tramwaje, ubahn, sbahn, autobusy). Co gorsza korzystają też z rowerów - o zgrozo!!! Co do jakości autobusów to chyba dawno nie jechałeś, to już nie czasy ikarusów i tramwajów n102. Niestety drogi nie sa z gumy, tak jak i miejsca parkingowe i czy się komuś to podoba czy nie (vide kzkgop i jego leśne dziady), komunikacja miejsca będzie musiała przejąć część ruchu samochodowego. Niestety aktualna faza rozwoju Polski to są lata 60 w Eruopie kiedy tez myslano, że samochodami mozna wszystko. Za ok 20 lat zmieni się nastawienie do komunikacji miejskiej, samochody dostaną bana na wjazd do centrum.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na dodatek ludzie w III RP przestali używać do przemieszczania się własnych nóg

   monstrum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   co widać na każdym kroku po ilości opasów z 70 kilogramową nadwagą. Niedługo filmowcy kręcący filmy o tłustych duupach przeniosą się z Usa do kraju nad Wisłą.
   Już teraz oglądając "piękności" w...rozwiń całość

   co widać na każdym kroku po ilości opasów z 70 kilogramową nadwagą. Niedługo filmowcy kręcący filmy o tłustych duupach przeniosą się z Usa do kraju nad Wisłą.
   Już teraz oglądając "piękności" w leginsach człowiekowi podchodzi do gardła treść żołądka. zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama