Polisa OC. Właściciele których marek samochodów płacą...

  Polisa OC. Właściciele których marek samochodów płacą najwięcej?

  (ip)

  Aktualizacja:

  Polisa OC. Właściciele których marek samochodów płacą najwięcej?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Janusz Wójtowicz

  Marka samochodu ma istotny wpływ na cenę ubezpieczenia OC - wynika z analizy ekspertów porównywarki OC/AC mfind.pl. Właściciele których aut muszą głębiej sięgnąć do kieszeni?

  Na cenę ubezpieczenia OC ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim doświadczenie i szkodowość kierowcy. Jak wynika z analizy przeprowadzonej na ponad 250 tys. kalkulacjach wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind, średnie ceny polisy znacząco mogą się różnić także w zależności od marki pojazdu jakim porusza się dany kierowca.


  Zdecydowanie najwięcej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy BMW - średnio aż 1024 zł. Nieco mniejsze koszty ponoszą właściciele Audi (863 zł) oraz Alfa romeo (859 zł). Z kolei średnio najtańszymi polisami mogą się cieszyć kierowcy samochodów marki Suzuki (626 zł), Chevrolet (633 zł) oraz Kia (642 zł).


  Jak kształtują się ceny wśród najpopularniejszych w Polsce marek samochodów? Stawki dla Opli, Volkswagenów oraz Fordów są bardzo zbliżone (między 749 a 738 zł) i plasują je w środku zestawienia.


  Eksperci mfind.pl przyjrzeli się również średnim cenom mniej popularnych marek. Przykładowo, średnia cena OC dla Ferrari to aż 2430 zł, a dla Bentleyów - 1925 zł. Z kolei stawka dla Smartów to średnio 600 zł.


  - Ubezpieczyciele dysponują obszernymi danymi historycznymi, m.in. statystykami wypadkowymi, i są w stanie dla każdej marki stworzyć dokładny profil kierowcy - wyjaśnia Bartosz Salwiński, współzałożyciel porównywarki OC/AC mfind.pl. - Samochodami marki BMW czy Audi jeździ bardzo wielu młodych, niedoświadczonych kierowców. Towarzystwa oferują im wyższe stawki, ponieważ w ich przypadku ryzyko szkody jest większe. Z kolei autami marki Kia czy Chevrolet poruszają się mniej brawurowi kierowcy. Pamiętajmy również, że np. w przypadku BMW lub Audi częściej są to auta z dużo mocniejszymi silnikami niż np. w Kia - dodaje Salwiński.


  Średnie ceny ubezpieczeń OC według marek samochodów (źródło: mfind.pl)

  Marka Średnia cena OC
  BMW 1024 zł
  Audi 863 zł
  Alfa Romeo 859 zł
  Mercedes 837 zł
  Honda 835 zł
  Mazda 816 zł
  Chrysler 803 zł
  Mitsubishi 798 zł
  Volvo 797 zł
  Opel 749 zł
  Volkswagen 746 zł
  Nissan 741 zł
  Seat 739 zł
  Ford 738 zł
  Peugeot 723 zł
  Daewoo 722 zł
  Fiat 718 zł
  Renault 696 zł
  Hyundai 686 zł
  Citroen 670 zł
  Toyota 660 zł
  Skoda 655 zł
  Kia 642 zł
  Chevrolet 633 zł
  Suzuki 626 zł

  Zobacz też: Polacy wolą auto klasy Premium zamiast nowego Opla, Forda lub Dacii


  Źródło: TVN Turbo/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przede wszystkim trzeba porównać wszystkie oferty!

   ekspert Superpolisa.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Warto także pamiętać o tym, jak ważne dla ubezpieczycieli są informacje dotyczące kierowcy. To, że ktoś ubezpieczył taki modelu samochodu w jednej z firm OC w przystępnej cenie, nie oznacza, że ten...rozwiń całość

   Warto także pamiętać o tym, jak ważne dla ubezpieczycieli są informacje dotyczące kierowcy. To, że ktoś ubezpieczył taki modelu samochodu w jednej z firm OC w przystępnej cenie, nie oznacza, że ten sam ubezpieczyciel sprzeda innemu kierowcy polisę na równie atrakcyjnych warunkach. Dlatego przed zakupem OC należy porównać propozycje co najmniej kilkunastu firm.
   Pozdrawiam, ekspert Superpolisa.pl
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OC

   b. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

   Cena OC jest zależna od wielu czynników. Świetnie to widać jak się porówna ceny polis na kalkulatorze cuk. Można w ten sposób wyszukać najtańsze ubezpieczenie.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama