Ważne
  Powróci czasowe wyrejestrowanie pojazdu?

  Powróci czasowe wyrejestrowanie pojazdu?

  (mm)

  Aktualizacja:

  Powróci czasowe wyrejestrowanie pojazdu?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Niewykluczone, że wkrótce zostanie przywrócona możliwość czasowego wyrejestrowania samochodu osobowego. Co to oznacza w praktyce?
  Obecnie samochód musi zostać ubezpieczony najpóźniej w dniu rejestracji i posiadać ważne OC przez cały czas jej trwania. Na taki przepis narzekają właściciele pojazdów sezonowych takich jak kabriolety i kampery, a także kierowcy, którzy sprowadzili zabytkowy samochód do renowacji.

  Poseł Piotr Liroy-Marzec wystosował do ministra infrastruktury interpelację, w której wzywa do przywrócenia czasowego wyrejestrowania pojazdu. Taka możliwość została zlikwidowana w 1997 roku.

  Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, możliwość czasowego wycofania z ruchu dotyczy wyłącznie samochodów ciężarowych i przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, ciągników samochodowych, pojazdów specjalnych i autobusów. Z obowiązku tzw. ciągłości polis OC zwolnione są jedynie pojazdy historyczne - mające, co najmniej, 40 lat lub 25 lat i opinię rzeczoznawcy.

  Jeśli zmiany wejdą w życie, ciągłość OC nie będzie wymagana.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i prooosze uprzejmie!

   Motonita (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Można jak widać, dać od czasu do czasu jakiś ludzki pomysł. Przydałoby się coś takiego jeszcze na motocykle, bo w polszy prawdziwego sezonu mamy tak na prawdę niewiele...

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama