Przebudowa 3 Maja w Sosnowcu. Utrudnienia do 2018 roku

  Przebudowa 3 Maja w Sosnowcu. Utrudnienia do 2018 roku

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa 3 Maja w Sosnowcu. Utrudnienia do 2018 roku

  ©Fot. lucyna nenow

  Kompleksowy remont ulicy 3 Maja to jedna z największych inwestycji przeprowadzanych aktualnie w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. I potrzebna, bo większego remontu nie było tutaj od momentu wydłużenia na przełomie lat 70. i 80. ówczesnej ulicy Czerwonego Zagłębia od skrzyżowania z ul. Nowo-pogońską (wówczas Stolarskiego) do tzw. trasy olkuskiej.
  Przebudowa 3 Maja w Sosnowcu. Utrudnienia do 2018 roku

  ©Fot. lucyna nenow

  – Wydamy na ten cel 24 miliony złotych – wylicza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

  Prace towarzyszące remontowi rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Mowa o przebudowie wiaduktu nad ulicą 3 Maja u zbiegu ulic Blachnickiego i Prusa w pobliżu Górki Środulskiej, a także modernizacji kładki dla pieszych przy przystanku autobusowym i tramwajowym na Środuli, która ma pochylnie dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Kilka dni temu rozpoczęto też budowę nowego chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż 3 Maja, między Staszica a Norwida.

  Kierowców przejeżdżających w rejonie remontowanego wiaduktu i kładki czekają zwężenia jezdni. Znacznie większym utrudnieniem jest jednak wspomniane zwężenie między skrzyżowaniem przy Ślimaku a zjazdem z ulicy Narutowicza. Właśnie od wyłączonego odcinka rozpoczęła się wymiana asfaltu na ul. 3 Maja.

  Już w miniony czwartek, kiedy ustawiono pachołki oddzielające zamknięty pas jezdni w kierunku Środuli, na wyłączonej z ruchu części drogi rozpoczęło się zrywanie starego asfaltu. Tak właśnie, z jednoczesnym prowadzeniem ruchu i robót, prowadzony będzie remont ul. 3 Maja.

  Przy okazji przeniesiono również przystanek autobusowy przy Parku Sieleckim – kilkadziesiąt metrów w kierunku Środuli. Zachowano za to możliwość wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej. Inną uciążliwością związaną z remontem 3 Maja jest zamknięcie parkingu przy Parku Sieleckim, z którego sosnowiczanie korzystali podczas imprez odbywających się w parku. Na czas remontu będzie się tam znajdować zaplecze wykonującej remont firmy Eurovia. Parking będzie zamknięty również podczas czerwcowych Dni Sosnowca.

  – Jest to poważny remont, który niesie ze sobą dużo niedogodności. Mieszkańcy w tym rejonie mają do dyspozycji jeszcze jeden bezpłatny parking – przy Ślimaku. Na razie nie wiemy jeszcze, czy będziemy organizować dodatkowe miejsca parkingowe w okresie Dni Sosnowca – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

  W ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie droga na długości 8 kilometrów, na całej szerokości jezdni. Po remoncie jeden z pasów ruchu będzie pełnił funkcję buspasa. Oprócz przebudowy samej drogi powstaną również ścieżki rowerowe, które będą się łączyły z innym projektem, czyli budową 17 km ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerowych. Ponadto w ramach projektu w ścisłym centrum Sosnowca zrewitalizowane zostaną miejsca postojowe oraz chodniki. Prace mają potrwać do końca kwietnia 2018 roku.

  NOGA Z GAZU - raport z dróg w woj. śląskim


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez_Bus_pasa

   dRIVER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bez Bus pasa korkow nie bylo ... fantastisch ... teraz beda ... jak to w Polandii ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poronione pomysły

   zyga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bus pas i dopiero korki się zaczną na jednym pasie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...... Pomozecie?......

   Mgr Bożysław Grzegrzynoski - Jąkajłło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wspólnymi siłami szukamy złotego pociągu - przyszłości czerwonego Zagłębia!

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama