Ważne
  Przebudowa DW 913 w Pyrzowicach zakończona. Ale czy był sens...

  Przebudowa DW 913 w Pyrzowicach zakończona. Ale czy był sens wydawać 10 mln zł?

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  DW 913 po przebudowie. Inwestycja kosztowała 10 mln złZOBACZ WIDEO Z PRZEJAZDU
  1/10
  przejdź do galerii

  DW 913 po przebudowie. Inwestycja kosztowała 10 mln zł

  ZOBACZ WIDEO Z PRZEJAZDU
  ©Tomasz Klyta

  Kilkanaście dni przed planowanym terminem zakończyła się przebudowa odcinka Drogi Wojewódzkiej 913 w Pyrzowicach. Trzeba przyznać, że poszerzoną do 4 pasów jezdnią jedzie się jak po stole. Tyle tylko, że dzięki temu poszerzeniu oszczędzamy maksymalnie kilka sekund, a inwestycja kosztowała 10 mln zł. Czy było warto? ZOBACZ WIDEO Z PRZEJAZDU
  Zwiększająca się liczba pasażerów pyrzowickiego lotniska, była najważniejszą przyczyną podjęcia decyzji o przebudowie fragmentu DW 913. Prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a od kilku dni, na liczącym około 1 km odcinku można korzystać z 4 pasów jezdni - wcześniej były dwa. Inwestycja kosztowała 10 mln zł, z czego większość pochodziła ze środków unijnych. Czy była potrzebna?

  Pesymizmu od samego początku nie kryły władze gminy Ożarowice.
  Nie ma już zjazdu na ulicę Równoległą, a przy wjeździe z ul. Transportowej na drogę wojewódzką postawiony jest nakaz jazdy w prawo. Kierowcy chcący jechać z obydwu wymienionych ulic w kierunku węzła z S1, będą musieli dojechać pod lotnisko i zawrócić na rondzie. W skrajnych przypadkach nadrobią nawet dwa kilometry. Gmina twierdzi, że poszerzenie jezdni, mające zwiększyć jej przepustowość, może paradoksalnie spowodować zatamowanie ruchu. Dlaczego? Praktycznie cały ruch ze wschodniej strony od DW913 w Pyrzowicach został skierowany na północ, do ronda pod lotniskiem.

  Cieszyć z zaoszczędzonych kilku sekund mogą się kierowcy, którzy rzadko jeżdżą do Pyrzowic- na przykład przywożąc lub odbierając kogoś z lotniska. Tyle tylko, że nową drogą nie podjadą pod bramy portu lotniczego. Choć były plany, aby DW 913 została poszerzona aż do samego lotniska, Zarząd Dróg Wojewódzkich czeka na rewitalizację torów.

  Przebudowany odcinek kończy się tuż przed nieczynnym torem kolejowym. Kiedy tor zostanie otwarty? Trudno to przewidzieć. Inwestycja już ma kilka lat opóźnienia. Według obecnych planów, pociągi mają tamtędy jeździć w 2019 lub 2020 roku.


  *Sprawdź, czy nadajesz się na policjanta TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Znajdź tanie ubezpieczenie OC za samochód TABELE Z PRZYKŁADAMI
  *Samolot runął na ziemię w Rudnikach. 2 osoby nie żyją ZDJĘCIA
  *Ponad 2 tys. Świadków Jehowy na zgromadzeniu w Sosnowcu ZDJĘCIA
  *Lech Wałęsa Król MEMÓW ...i wtedy ja mu mówię
  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA

  Katastrofa samolotu pod Częstochową

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak tytułu

   elot360 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja mam tylko jedno pytanie do osoby która prowadziła pojazd podczas nagrania.
   Rondo turbinowe jest o tyle idioto odporne że że jeśli wjeżdżasz na rondo lewym pasem by wyjechać trzecim wjazdem to...rozwiń całość

   Ja mam tylko jedno pytanie do osoby która prowadziła pojazd podczas nagrania.
   Rondo turbinowe jest o tyle idioto odporne że że jeśli wjeżdżasz na rondo lewym pasem by wyjechać trzecim wjazdem to układ pasów na rondzie jest tak zrobiony by na wysokości drugiego zjazdu pas wewnętrzny (Względem wyspy) stał się pasem zewnętrznym (Usunięcie momentu zmiany pasów ruchu w przypadku ronda które ma dwa pasy wokół całej wyspy).
   Dlaczego więc pan w momencie mijania drugiego zjazdu znalazł się na pasie wewnętrznym skoro kierunek jazdy miał pan w stronę pasa zewnętrznego?zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama