Ważne
  Punkty karne kupię: Policja ostrzega, że handel punktami...

  Punkty karne kupię: Policja ostrzega, że handel punktami karnymi jest nielegalny

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  O złapanie punktów karnych jest nietrudno szczególnie na drogach, których wcześniej nie znaliśmy i nie wiemy, gdzie stoją fotoradary.

  O złapanie punktów karnych jest nietrudno szczególnie na drogach, których wcześniej nie znaliśmy i nie wiemy, gdzie stoją fotoradary. ©ARC

  "Punkty karne kupię", "Punkty karne sprzedam", "Przyjmę punkty karne" - policja ostrzega, że handel punktami karnymi jest nielegalny i tropi handlujących. W życiu niektórych kierowców czasami przychodzi taki moment, w którym listonosz przynosi kopertę, a w niej znajduje się pamiątka - mandat za zbyt szybką jazdę samochodem.
  O złapanie punktów karnych jest nietrudno szczególnie na drogach, których wcześniej nie znaliśmy i nie wiemy, gdzie stoją fotoradary.

  O złapanie punktów karnych jest nietrudno szczególnie na drogach, których wcześniej nie znaliśmy i nie wiemy, gdzie stoją fotoradary. ©ARC

  Nasze auto uwiecznione na fotografii razem z licznikiem prędkości, z jaką się poruszaliśmy, i dołączone wezwanie do wskazania kierującego pojazdem oznacza, że będziemy musieli nie tyko zapłacić mandat, ale także przyjąć punkty karne.

  Takie sytuacje mogą przydarzyć się nam między innymi w czasie wakacyjnych wyjazdów, a kierowców szczególnie martwi to, że rośnie im liczba wspomnianych punktów. Tymczasem w internecie oferowane są nielegalne sposoby na rozwiązanie tego problemu.

  „Punkty karne kupię”, „Sprzedam punkty karne, czyste konto, cena do uzgodnienia”, „Przyjmę punkty karne (maksymalnie 12), 200 złotych za 1 punkt, a do tego wartość mandatu”, „Przyjmę punkty karne! Poszukuję osoby, której samochód prowadziłam w województwie śląskim. Niestety, dokonałam wykroczenia i chciałabym ponieść konsekwencję. Maksymalnie 12 punktów i do tego mandat! Kobieta, 23 lata, brunetka” - od tego typu ofert aż roi się na forach internetowych. Oprócz tekstów podawane są także numery telefonów, adresy mailowe albo numery komunikatorów internetowych - wszystkie namiary, które pozwolą nam skontaktować się ze sprzedającym lub kupującym.

  Handel punktami w internecie kwitnie, ale policjanci ostrzegają, że zarówno jedna, jak i druga strona takich transakcji musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami, ponieważ to nielegalna praktyka.

  ZOBACZ TARYFIKATOR PUNKTÓW KARNYCH
  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Przedstawiamy aktualny taryfikator punktów karnych wraz z taryfikatorem najczęstszych wykroczeń. Sprawdź, jakie sankcje mogą zostać na Ciebie nałożo

  Taryfikator mandatów 2015 Jaki mandat za wykroczenie? [TARYFIKATOR MANDATÓW I PUNKTÓW KARNYCH]

  Link do głównego zdjęcia


  - Musimy pamiętać o tym, że dochodzi w tym przypadku do popełnienia przestępstwa, ponieważ w dokumentach potwierdzających tego rodzaju wykroczenie poświadczamy nieprawdę. Składamy fałszywe oświadczenie i narażamy się na odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie, ale możemy spodziewać się także sprawy karnej - podkreśla podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Policjant podkreśla, że takie kłamstwo ma - kolokwialnie mówiąc - krótkie nogi. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, to osoby zamieszane w taki proceder muszą liczyć się z konsekwencjami.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sposob na fotoradary

   krzychu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   punkciki.com i po problemie, można pozbyć się swoich punktów karnych albo przyjąć za kogoś.. wszystko w jednym miejscu tanio i szybko, sam korzystałem więc polecam ;)!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sposob na fotoradary

   trondheim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ja polecam portal punkciki.com handel punktami karnymi ma się tam dobrze baza użytkowników z całej polski ;) sam korzystałem więc mogę polecić z czystym sumieniem

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama