Remont wiaduktu przed hutą to duże kłopoty dla kierowców....

  Remont wiaduktu przed hutą to duże kłopoty dla kierowców. Trzeba go zburzyć ZDJĘCIA

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wiadukt nad torami na Tworzniu zostanie zburzony i postawiony od nowa
  1/30
  przejdź do galerii

  Wiadukt nad torami na Tworzniu zostanie zburzony i postawiony od nowa ©Piotr Sobierajski

  Najbliższe miesiące będą bardzo kłopotliwe dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej i kierowców, którzy jeżdżą ulicą Piłsudskiego w kierunku byłej Huty Katowice (obecnie ArcelorMittal Poland S.A.) oraz do dziesiątek firm zlokalizowanych wokół niej przy ul. Roździeńskiego. Powód? Miasto planuje wkrótce początek generalnego remontu wiaduktu, który przebiega nad linią kolejową w dzielnicy Tworzeń, właśnie tuż przed dojazdem do huty.
  To wszystko oznacza, że ten obiekt będzie częściowo czasowo wyłączony z ruchu, a to co już jest prawie pewne, to zakaz jazdy tędy dla kierowców ciężarówek i ogromnych tirów. Będą musieli skorzystać z wytyczonych objazdów, które na razie nie są jeszcze ostatecznie wytyczone.

  Obecnie wyłoniona została już firma, która ma zająć się remontem wiaduktu. To Banimex z Będzina. Na razie prac nie może jednak jeszcze rozpocząć.

  - Od naszej decyzji odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej złożyła jedna z firm, która też brała udział w przetargu i obecnie czekamy na decyzję izby - tłumaczy Marcin Bazylak, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej. - Niezależnie od toczącego się postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą rozpoczęliśmy rozmowy z ArcelorMittal Poland S.A. na temat organizacji pracy zakładu na czas prowadzonych prac oraz nawiązujemy kontakt z firmami, których bezpośrednio będą dotyczyły utrudnienia w ruchu. Szczegółowa organizacja ruchu, przebieg objazdów oraz dokładny termin prac będą znane dopiero po podpisaniu umowy z wykonawcą, na pewno jednak zanim rozpocznie się remont wszystkie szczegółowe informacje zostaną przekazane zainteresowanym stronom. Jeśli tylko wybór wykonawcy zostanie utrzymany w mocy jesteśmy gotowi do podpisania umowy i przekazania terenu - dodaje.

  Zobacz galerię

  Koncepcji zmian w organizacji ruchu drogowego i objazdów jest dziś kilka. Prawdopodobnie przejazd ulicą Piłsudskiego nie zostanie całkowicie zakazany, bo to wiązałoby się z kłopotami dla tych mieszkańców, którzy korzystają z opieki w przychodni zdrowia, która znajduje się tuż obok huty. Dodatkowo pod hutą kończą trasę autobusy komunikacji miejskiej, więc nie miałyby się gdzie podziać. Wiele wskazuje więc na to, że kiedy prace będą trwały na jednej nitce wiaduktu, druga będzie otwarta dla samochodów osobowych i autobusów. Ciężarówki będą musiały natomiast kierować się objazdami. I tu nie ma większego wyboru, pojadą prawdopodobnie przez dzielnicę Strzemieszyce (ul. Torową i Tworzeń) oraz przez Ząbkowice (np. ul. Związku Orła Białego lub obwodnicą Ząbkowic przy terenach KSSE w Tucznawie). Prace mają potrwać kilka miesięcy, ale jak zapewniają urzędnicy zakończą się jeszcze w tym roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama