Ważne
  Rondo w Murckach: zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w...

  Rondo w Murckach: zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Katowicach jest bezkolizyjne rondo ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe rondo w Murckach
  1/15
  przejdź do galerii

  Nowe rondo w Murckach ©Justyna Przybytek

  Zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Murckach jest bezkolizyjne rondo u zbiegu ulic Kołodzieja i Bielskiej. Roboty, które rozpoczęły się z początkiem czerwca, już zakończono, odebrano, a rondo jest otwarte dla ruchu.
  Przebudowa obejmowała skrzyżowanie ulic Kołodzieja i Bielskiej, znajdujące się tuż obok trasy DK86 i stanowiące ważny węzeł komunikacyjny dla południowych dzielnic Katowic.

  W ramach inwestycji zmodernizowano kanalizację deszczową wzdłuż jezdni, zamontowano nowe oświetlenie i co najważniejsze przebudowa skrzyżowanie w bezkolizyjne rondo. Wokół niego powstały ścieżki rowerowe, zaś na jezdniach rowerowy przejazdy pociągnięte czerwoną farbą.

  - Dodatkowo zleciliśmy też remont chodników wokół ronda. Wszystkie prace zostały już zakończone – podsumowuje Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

  *Plan transmisji z Rio 2016 TRANSMISJE + PROGRAM Z UDZIAŁEM POLAKÓW
  *Tragedia w Bytomiu: Mężczyzna zmarł na Rynku. Miał rany cięte
  *Fantastyczna zabawa na 90 Festival w Bielsku-Białej ZDJĘCIA
  *Salsa pod palmami? Tylko w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mistrzostwo

   Murckowiok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Katowice chyba za bardzo wzięły sobie do serca motto "Miasto ogrodów" bo ten kwietnik zamiast pasa do skrętu w prawo to chyba przesada.... to miało być Rondo dla Murcek ,a skorzystają na nim...rozwiń całość

   Katowice chyba za bardzo wzięły sobie do serca motto "Miasto ogrodów" bo ten kwietnik zamiast pasa do skrętu w prawo to chyba przesada.... to miało być Rondo dla Murcek ,a skorzystają na nim wszyscy oprócz Murckowian. Jak się robi pasy do prawoskrętòw to z każdej strony,a nie tylko z Kołodzieja, bo na to każdy głupi mógł wpaść.... teraz mamy wylot z Murcek zblokowany,Ale jak uda się już dojechać do trzeciego zjazdu na Katowice to mamy do wyboru aż dwa pasy i który teraz wybrać no który? Dodatkowo Ci kierowcy z drugiego zjazdu na Murcki od Katowic wiele lepiej nie mają ,to samo szczególnie Ci co na Wesołą jadą, czekają dłużej ....no i te ścieżki rowerowe..... w centrum Katowic jest jedna taka i węższa ...... a tu po obu stronach jezdni i szersze chyba że Murcki będą od teraz centrum dla rowerzystów i to tu mają być takowe rowerostrady ? ....... Gościu Konstruktorze Zmień siebie.....nim zmienisz ten Świat.... zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama