Rynek aut używanych. Co oznacza przejęcie Opla przez PSA?

  Rynek aut używanych. Co oznacza przejęcie Opla przez PSA?

  (mm/ip)

  Aktualizacja:

  Rynek aut używanych. Co oznacza przejęcie Opla przez PSA?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©AAA Auto

  Opel zmienia właściciela. Co ta zmiana oznacza dla nabywców aut używanych? Marka ta jest m.in. w czołówce samochodów z drugiej ręki importowanych do Polski.
  Według analiz Grupy AAA AUTO, największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej, przejęcie Opla przez francuski koncern PSA od amerykańskiego General Motors, nie wpłynie na wyniki sprzedażowe tej marki na polskim rynku samochodów używanych. Opel ma tak silną pozycję wśród polskich klientów, że zmiana właściciela brandu nie wywoła u nich istotnej reakcji.

  Jak pokazują dane Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar za 2016 rok dotyczące importu używanych aut do Polski, najpopularniejszą marką jest ciągle Volkswagen (122 028 sztuk), choć jego przewaga nad Oplem (109 508 sztuk) wynosi tylko ponad 12,5 tys. sztuk.

  - W Polsce Opel jest jedną z trzech najważniejszych marek samochodowych pod względem popularności i wielkości sprzedaży, o palmę pierwszeństwa walcząc zwykle z autami marek Volkswagen i Ford. Jest też w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się brandów w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Choć prestiż marki Opel nie wzrasta i ciągle w sposób nieuzasadniony jest ona postrzegana jako ustępująca na poziomie technologicznym innym markom, samochody Opla są wytrzymałe, przestronne i jak wynika z naszego doświadczenia, również niezawodne i trwałe. Dlatego też nie spodziewamy się istotnego wpływu na sprzedaż samochodów Opla w najbliższej przyszłości w związku z zaistniałą sytuacją – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna Grupy AAA AUTO.

  Przypomnijmy. Francuska grupa PSA przejęła od General Motors niemieckiego Opla i brytyjskiego Vauxhalla. Wartość transakcji wynosi 2,2 mld euro, a zakup ma zostać sfinalizowany do końca roku. General Motors był właścicielem Opla od prawie 90 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama