Siemianowice Śląskie: Zebra nie błądzi! Uważajmy, jak...

  Siemianowice Śląskie: Zebra nie błądzi! Uważajmy, jak przechodzimy przez ulicę!

  Mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siemianowice Śląskie: Zebra nie błądzi! Uważajmy, jak przechodzimy przez ulicę!
  Dla pieszych rok 2016 przejdzie do historii jako jeden z najniebezpieczniejszych. W ciągu zaledwie dwóch lat liczba wypadków z ich udziałem wzrosła ponad dwukrotnie! W ramach II edycji akcji „Zebra nie błądzi” ludzie-zebry pokażą mieszkańcom Siemianowic Śląskich, jak bezpiecznie przechodzić przez pasy.
  Siemianowice Śląskie: Zebra nie błądzi! Uważajmy, jak przechodzimy przez ulicę!
  Liczba wypadków z udziałem pieszych jest coraz większa. W ostatnich trzech latach w samych Siemianowicach Śląskich wzrosła ona o 157% (z 7 do 18 rocznie)! Wypadki na pasach stanowią tam 54,7% wszystkich odnotowanych zdarzeń drogowych. Na bezpieczne przechodzenie przez jezdnię warto zwrócić uwagę właśnie teraz, u progu najgorszej dla pieszych pory roku. Według statystyk siemianowickiej policji najwięcej wypadków z udziałem przechodniów ma miejsce w styczniu (łącznie 8 w ostatnich 3 latach), najczęściej w piątki między godziną 15:00 a 18:00.


  Dystrybutor znaków drogowych Unistop już po raz drugi organizuje akcję „Zebra nie błądzi”, która nawiązuje do kampanii „Daj znak” Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W najbliższy piątek (9.12) w godzinach 9:00-11:00 (ul. Staszica i ul. Kapicy) i 11:30-13:30 (ul. Oświęcimska i ul. Wróblewskiego) ludzie przebrani za zebry sprawdzą, czy zgodnie z zaleceniami śląskiej policji piesi podnoszą rękę, by zwrócić uwagę kierowców przed wejściem na jezdnię. - Wybór tych lokalizacji jest nieprzypadkowy. Akcja odbędzie się na najniebezpieczniejszych przejściach w mieście. Tylko na ul. Kapicy i Wróblewskiego w 2016 roku doszło już do 5 wypadków – mówi podkom. Krzysztof Lampa, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siemianowice Śląskie.

  Dzięki pierwszej edycji akcji „Zebra nie błądzi” przez najgroźniejsze przejścia w Katowicach bezpiecznie przeszło ok. pół tysiąca osób, co zwróciło uwagę ogólnopolskich i lokalnych mediów, m.in. TVN Turbo, Gazety Wyborczej czy Dziennika Zachodniego. Więcej o I edycji akcji: http://unistop.pl/aktualnosc/pol-tysiaca-katowiczan-dalo-znak-z-zebrami-unistop.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama