Sprzedaż opon na plusie

  Sprzedaż opon na plusie

  (ip)

  Aktualizacja:

  Sprzedaż opon na plusie
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  W trzecim kwartale 2016 roku w kategorii opon do samochodów osobowych nastąpił wzrost sprzedaży o 5 proc w Polsce w porównaniu z tym samym okresem w 2015 roku. Stały wzrost sprzedaży odnotowują opony motocyklowe i skuterowe, aż o 81 proc. w trzecim kwartale.
  Niewielkie zmiany na plus również wystąpiły w kategorii opon rolniczych – 2 proc. Pozostałe kategorie odnotowały spadki – opony ciężarowe o 10 proc. i przemysłowe 28 proc.

  Porównując trzy kwartały 2016 i 2015 rok do roku, dane nieco się zmieniają. Opony do samochodów osobowych/suv/van wykazują wzrost na poziomie 11 proc. Sprzedaż opon motocyklowych i skuterowych również jest wysoka i wzrosła aż o 58 proc. Opony ciężarowe odnotowują spadek o 3 proc., rolnicze – o 17 proc., opony przemysłowe 16 proc.

  - Dane wyglądają obiecująco, tendencja jest wzrostowa. Szczególnie w kategorii opon motocyklowych oraz do samochodów osobowych, w tym zwłaszcza opon do samochodów typu SUV, których sprzedaż rośnie proporcjonalnie do wzrostu popularności tych aut. W tym kwartale to wzrost o ponad 21 proc. Czekamy aż w kolejnych miesiącach zahamowane zostaną spadki w segmencie opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych. Te dwa segmenty są szczególnie zależne od funduszy unijnych na rolnictwo i budowę infrastruktury - komentuje Piotr Sarnecki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

  W przypadku całego rynku europejskiego wzrosty są dużo skromniejsze. Porównanie trzeciego kwartału 2016 do 2015 w kategorii opon do samochodów osobowych/suv/van wygląda praktycznie identycznie, zero wzrostów i zero spadków. Biorąc pod uwagę skumulowane dziewięć miesięcy 2016 do 2015 roku widać wzrost na poziomie 1 proc. Opony do skuterów i motocykli pozostają na tym samym poziomie, ale biorąc pod uwagę sprzedaż od początku roku 2016 do tego samego okresu w 2015 widać znaczny wzrost o 5 proc. Kategoria opon ciężarowych kumulatywnie wzrosła o 1 proc., ale porównując trzeci kwartał 2016 do 2015 widoczny jest spadek o 3 proc. Jedyna kategoria ze spadkami zarówno na poziomie jednego oraz trzech kwartałów to opony rolnicze, -4 proc w trzecim kwartale oraz -6 proc w skali od początku roku.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Opony Tomket

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Też musiałem w tym roku kupić nowe zimówki. Postawiłem tym razem na firmę Tomket, to nowa czeska firma. Opony trochę tańsze, ale nie ustępują jakością od najlepszych firm.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama