Ważne
  Stop brawurze motocyklistów. Akcja policji w Pisarzowicach...

  Stop brawurze motocyklistów. Akcja policji w Pisarzowicach już w niedzielę ZDJĘCIA

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wypadek motocyklisty
  1/10
  przejdź do galerii

  Wypadek motocyklisty ©FOT. Śląska Policja

  Tylko w lipcu na śląskich drogach życie straciło 10 kierowców jednośladów. Sierpień rozpoczął się kolejnym tragicznym zdarzeniem z udziałem motocyklisty. Dlatego też już dzisiaj w niedzielę, 6 sierpnia, policjanci śląskiej drogówki będą prowadzić działania „Stop brawurze".
  Tylko w lipcu na śląskich drogach życie straciło 10 kierowców jednośladów. Sierpień rozpoczął się kolejnym tragicznym zdarzeniem z udziałem motocyklisty. Dlatego też już jutro, w niedzielę 6 sierpnia, w podbielskich Pisarzowicach policjanci śląskiej drogówki będą prowadzić działania „Stop brawurze", które poświęcone są bezpieczeństwu w relacji kierowcy samochodów i motocykli.

  Na miejscu prowadzonych działań „Stop brawurze" pojawią się motocykliści, którzy doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz rodziny ofiar wypadków. Akcja w Pisarzowicach przy ulicy Bielskiej, gdzie w miniony poniedziałek także zginął motocyklista, potrwa od godz. 16.00 do 17.00.
  Zobacz galerię
  Jak informuje śląska policja, „Czarna seria" rozpoczęła się 1 lipca w Ustroniu, gdzie zginął 42-letni motocyklista, a zakończyła się 31 lipca w Wiśle śmiercią 28-letniego kierowcy jednośladu. Pomiędzy pierwszym a ostatnim dniem lipca nie było jednego tygodnia, w którym nie zginąłby kierujący tymi pojazdami, zaś tylko w drugiej połowie miesiąca doszło do 7 śmiertelnych wypadków motocyklistów.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Tragiczny lipiec dla motocyklistów w woj. śląskim. Statystyki przerażają ZDJĘCIA


  - Nie ma reguły co do dnia tygodnia, czy też godzin w jakich doszło do tych tragedii. Wypadki te miały miejsce zarówno w dni robocze jak i weekendowe, motocykliści ginęli wczesnym porankiem, w ciągu dnia jak i w nocy. Do siedmiu zdarzeń doszło w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, zaś trzy wypadki zdarzyły się na głównych śląskich szlakach komunikacyjnych tj. DK 1, DK 81 i DK 94. Wszyscy, którzy zginęli, to mężczyźni ze średnią wieku nieco ponad 33 lat - informują policjanci.
  4 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Wypadek policjanta w Świerklańcu

  Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świerklańcu. Zginął policjant z KMP Katowice

  Link do głównego zdjęcia

  Wypadek policjanta w Świerklańcu ©Andrzej Jedrek/Śląscy motocykliści


  I dodają, że biorąc pod uwagę ogólną liczbę osób zabitych na śląskich drogach, w lipcu motocykliści stanowili aż 37 proc. ofiar, gdy z ponad 2,87 mln zarejestrowanych w województwie śląskim pojazdów, motocykle stanowią niespełna 5 proc. (dane z 2016 r.).

  Wstępne czynności na miejscu zdarzeń wskazują, że w większości przypadków przyczyną była zbyt duża prędkość, jednak są też i takie zdarzenia, w których motocykliści stracili życie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierujących samochodami.Policjanci podkreślają, że na poprawę bezpieczeństw największy wpływ mają sami motocykliści przede wszystkim poprzez:

  * zakładanie każdorazowo profesjonalnej odzieży motocyklowej;
  * stosowanie zwiększających możliwość szybszego zauważenia motocyklisty przez kierujących samochodami dodatków takich, jak kamizelki i elementy odblaskowe (umieszczone zarówno na ciele motocyklisty jak i na motocyklu),
  *posiadanie kasku w intensywnych kolorach;
  *przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości;
  * właściwe wykonywanie manewrów wyprzedzania i zmiany kierunku jazdy;
  * zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów;
  * przestrzeganie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania przy tym wszystkim zachowując zdrowy rozsądek.

  - Reasumując motocykliści powinni pamiętać, że nie są sami na drodze, mając do innych kierujących dużo szacunku oraz nie zapominać, że sami decydują o wielu czynnikach w trakcie jazdy. Właśnie w każdym z 10 wypadków, w których zginęli kierujący jednośladami, przyczyną był błąd człowieka - podkreślają policjanci.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama