Straż Miejska kontroluje taksówkarzy. Jakie efekty?

  Straż Miejska kontroluje taksówkarzy. Jakie efekty?

  (ip)

  Aktualizacja:

  Straż Miejska kontroluje taksówkarzy. Jakie efekty?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Robert Kowalski

  Warszawska straż miejska wzięła pod lupę stołecznych taksówkarzy. W miniony piątek oraz sobotę skontrolowano ponad 100 taksówek.
  Blisko 40 mandatów karnych, 2 wnioski o ukaranie skierowane do sądu, 2 środki oddziaływania wychowawczego oraz 2 przypadki cofnięcia licencji na przewóz osób – to wyniki działań przeprowadzonych przez śródmiejskich strażników miejskich przy współpracy z policjantami oraz przedstawicielem Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta.

  - Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z usługi przewozu osób.
  Podczas kontroli sprawdzamy, czy kierujący ma zdany egzamin na bycie licencjonowanym taksówkarzem, czy posiada kasę fiskalną oraz weryfikujemy, czy oznakowanie samochodu jest zgodne z zapisami uchwały. W trakcie kontroli egzekwujemy również przestrzeganie przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie zatrzymywania i postoju pojazdów – opowiada o przebiegu kontroli nadzorujący działania st. insp. Piotr Rombel z I Oddziału Terenowego.

  - Należy podkreślić, że cykliczność prowadzonych działań przynosi wymierne efekty. Obecnie śmiało można mówić o tendencji spadkowej ujawnianych nieprawidłowości, zarówno w związku ze świadczeniem usług taksówkowych jak i z zakresu ruchu drogowego. Nawet jeśli ujawniamy kierowcę bez licencji, co jest coraz rzadsze, to najczęściej jest on w trakcie egzaminów – dodaje Piotr Rombel.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmiechu warte

   banantaxi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   na 100 skontrolowanych taksówek 40 mandatów i to jest tendencja spadkowa ? po prostu zgroza !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Warszawie??

   Zielona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Co mnie obchodzą warszawskie taksówki! Myślałam, że czytam gazetę krakowską. W dziale na drogach i ulicach, czytam kontrola taksówkarzy i bach! na warszawskich ulicach.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama