Suzuki Swift do serwisu. Auto może poparzyć kierowcę i...

  Suzuki Swift do serwisu. Auto może poparzyć kierowcę i pasażera

  (mm) UOKiK

  Aktualizacja:

  Suzuki Swift do serwisu. Auto może poparzyć kierowcę i pasażera
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Suzuki

  Przedsiębiorca Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki Suzuki Swift istnieje ryzyko, że w przednich fotelach zamontowano niewłaściwie działające maty grzejne. Co to oznacza dla właścicieli tego modelu?
  Mowa o egzemplarzach modelu wyprodukowanych na Węgrzech od 27.04.2010 roku do 19.09.2015 roku. Podczas używania funkcji podgrzewania foteli przednich, wraz ze wzrostem temperatury, mogą pogarszać się własności fizyczne substancji klejącej nitki grzewcze. W czasie obciążenia siedziska fotela (położenie bagażu lub zajęcie miejsca przez pasażera lub kierowcę) nitki maty mogą się przemieszczać i powodować ich bezpośredni kontakt z materiałem siedziska fotela.


  Dłuższe używanie funkcji grzania foteli w powyższych warunkach może powodować nadmierny wzrost temperatury, a w skrajnych przypadkach miejscowe nadpalenia siedziska lub poparzenie użytkownika.

  Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 1 104 samochody. Klikając w link można sprawdzić listę numerów VIN, których dotyczy akcja link.

  Producent powiadomi listownie wszystkich właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu wymiany mat grzewczych na zmodyfikowane.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama