Światowe Dni Młodzieży: Na autostradzie A4 41 tys. aut na...

  Światowe Dni Młodzieży: Na autostradzie A4 41 tys. aut na dobę

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  ©Krzysztof Kapica

  Nie spełniły się czarne scenariusze. Podczas dni młodzieży nie było paraliżu. Autostradę A4 zamykano dwa razy, dwa razy też nie pobierano opłat.

  ©Krzysztof Kapica

  Dwa razy, w sumie na trzy godziny zawieszano w czasie Światowych Dni Młodzieży pobór opłat na autostradzie A4 Katowice-Kraków, na odcinku, którym zarządza Stalexport Autostrada Małopolska. Ruch był większy, ale nieznacznie: między 25 a 31 lipca każdego dnia trasę między bramkami w Mysłowicach i Krakowie przemierzało 41 tys. pojazdów. Gdy ruch jest normalny, to około 30 tys. pojazdów. SAM właśnie podsumował miniony, gorący na drogach między woj.
  śląskim a małopolskim, tydzień. Jak przyznają zarządcy A4, ŚDM nie przyniosły spodziewanych dużych utrudnień w ruchu na A4. Ale kilka dni przed nimi zawarto porozumienie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, na mocy którego koncesjonariusz mógł zawieszać pobór opłat. I trzeba to było zrobić dwa razy, 28 i 31 lipca.

  - 28 lipca, aby rozładować zator, jaki powstał w konsekwencji zamknięcia autostrady na czas przejazdu Kolumny Papieskiej do Częstochowy, a 31 lipca w związku ze skumulowaniem wyjazdów pielgrzymów z Krakowa. W obu sytuacjach nie było konieczności podnoszenia szlabanów na dłużej niż półtorej godziny, by przywrócić płynność przejazdu - wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik SAM.

  28 lipca opłat nie pobierano w Balicach od godz. 8.30 do 9.30, w Mysłowicach od 8.45 do 9.45. 31 lipca - w Balicach od 19.45 do 21.30, a w Mysłowi-cach od 19.45 do 21.30. Dwa razy też trzeba było autostradę zamknąć. W obu przypadkach w związku z przejazdem Kolumny Papieskiej. Pierwszy raz 28 lipca. Od 7.20 do 8.30 zamknięto pas w kierunku Katowic. Drugi raz - 29 lipca, w kierunku Krakowa, od 11 do 12.05. Niestety. 2 sierpnia rozpoczęła się wymiana nawierzchni między węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku do Katowic. Remonty na koncesjonowanym odcinku A4 zawieszono na czas ŚDM.

  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama