Urządzenia viaAUTO za darmo dla kierowców z powiatu...

  Urządzenia viaAUTO za darmo dla kierowców z powiatu gliwickiego [ZDJĘCIA]

  Aleksandra Skowronek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urządzenia viaAUTO za darmo dla kierowców z powiatu gliwickiego [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Aleksandra Skowronek

  Od poniedziałku mieszkańcy powiatu gliwickiego mogą zaopatrzyć się bezpłatnie w urządzenia viaAUTO. Są one do odbioru w Starostwie Powiatowym. Podobną akcję w czerwcu przeprowadziły władze Gliwic dla swoich mieszkańców.
  Rozpoczęła się akcja wydawania urządzeń viaAUTO dla mieszkańców powiatu gliwickiego. Każdy kierowca, który w pokoju 119 w Starostwie Powiatowym okaże ważny dowód rejestracyjny pojazdu wydany przez Starostę Gliwickiego i wypełni druk potwierdzenia odbioru otrzyma je bezpłatnie. Na miejscu jest także możliwość naładowania urządzenia za kwote minimalną – 20zł., lub wyższą wedle uznania.

  Do wydania jest 5 tys. urządzeń. Już w pierwszych godzinach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

  - Baliśmy się tych pierwszych godzin, ale kolejka powstała tylko wcześnie rano. Było to około 20–30 osób. Do godz. 10 wydaliśmy ok. 130 urządzeń. Teraz nie spodziewamy się już takich natłoków, szczególnie, że wszysttko przebiega bardzo sprawnie, czas obsługi jednego klienta to ok. półtorej minuty – mówi wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga.

  Urządzenia viaAUTO mają ułatwić mieszkańcom powiatu gliwickiego przejazd przez punkty poboru opłat na wybranych odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica. To szczególnie wygodne dla osób, które z A4 korzystają lokalnie - jak z obwodnicy Gliwic. Przejazd na tym odcinku jest bezpłatny, ale kierowcy i tak musieli stać na bramkach żeby pobrać bilet zerowy. W czerwcu władze Gliwic rozdały 10 tys. takich urządzeń swoim mieszkańcom. Teraz w ślad za nimi poszły władze powiatu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama