W Katowicach średni wiek samochodów to 13 lat i 174 tys. km...

  W Katowicach średni wiek samochodów to 13 lat i 174 tys. km przebiegu

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najnowsze samochody, z najmniejszym przebiegiem kilometrów poruszają się po warszawskich ulicach - tak wynika z analizy porównywarki OC/AC mfind.pl. Jak wygląda sytuacja w Katowicach i innych polskich miastach?
  W Katowicach średni wiek samochodów to 13 lat i 174 tys. km przebiegu
  Z naszej analizy wynika, że po Polsce jeżdżą głównie starsze, kilkunastoletnie auta ze sporym przebiegiem - podkreśla Bartosz Salwiński, współzałożyciel porównywarki OC/AC mfind.pl.

  - Takie samochody często są w gorszym stanie technicznym i nie mają nowoczesnych zabezpieczeń, takich jak np. kurtyny powietrzne czy wspomaganie kierowcy w sytuacji zagrożenia. Ma to wpływ m.in. na dużą i ciągle rosnącą liczbę wypadków na drogach oraz zatrważającą liczbę ofiar śmiertelnych tych kolizji. Taki stan rzeczy jest jedną z przyczyn wzrostu cen OC, ponieważ ubezpieczyciele wyliczają ryzyko w dużej mierze na podstawie statystyk wypadkowych - wyjaśnia Bartosz Salwiński.


  Średnie roczniki i przebiegi w poszczególnych miastach wyliczono na podstawie danych samochodów z ponad 150 tys. kalkulacji wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind.

  Z analizy wynika, że zdecydowanie najmłodsze samochody z niskim przebiegiem poruszają się po stolicy. Pojazdy w Warszawie mają średnio po 12 lat i 163 tysiące przejechanych kilometrów na liczniku.

  Nieco starsze auta znajdziemy w Katowicach, ale także w Kielcach, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Stosunkowo niskimi przebiegami mogą pochwalić się kierowcy aut z Poznania, Katowic, Rzeszowa, Krakowa i Bydgoszczy.

  W większości miast wojewódzkich średnia wieku aut (z wykupionymi polisami OC), które jeżdżą po ulicach, to 14 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama