Ważne
  W Sosnowcu wyburzają wiadukt przy rondzie Ludwik. Są objazdy...

  W Sosnowcu wyburzają wiadukt przy rondzie Ludwik. Są objazdy i utrudnienia w komunikacji ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyburzanie wiaduktu w Sosnowcu przy Rondzie Ludwik
  1/17
  przejdź do galerii

  Wyburzanie wiaduktu w Sosnowcu przy Rondzie Ludwik ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni

  Przez całą sobotę i niedzielę trwały prace wyburzeniowe drugiej nitki wiaduktu przy rondzie Ludwik w Sosnowcu. Mimo, że nadal nie udało się ustalić, kto jest jej właścicielem, zniknie, bo zagraża bezpieczeństwu. Wyburzanie wiaduktu wiąże się z utrudnieniami w komunikacji i ruchu drogowym.
  Połowa wiaduktu została wyburzona miesiąc temu na zlecenie jej właściciela - spółki CTL Logistic. Druga pozostała na swoim miejscu. Tego, kto jest jej właścicielem nie udało się ustalić, a CTL zajął się tylko swoją własnością. Nieistniejąca już dzisiaj linia kolejowa prowadząca do dawnej kopalni Sosnowiec była bowiem dwutorowa - jeden tor należał do kolei piaskowej, której następcą jest CTL, drugi prowadził z kopalni do stacji kolejowej Sosnowiec-Dańdówka.


  – Wiadukt, który zapewniał obsługę zlikwidowanej z końcem 1997 roku kopalni Sosnowiec nie jest własnością miasta ale ze względu na bezpieczeństwo postanowiliśmy wyburzyć go na własny koszt. Nie rezygnujemy z ustalenia właściciela obiektu, którego po ustaleniu obciążymy kosztami prac – tłumaczy prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Roboty będą kosztowały 61 tys. zł.  Prace trwały przez sobotę i niedzielę. O północy w nocy z piątku na sobotę na 48 godzin zamknięty został fragment ul. gen. Andersa przy rondzie Ludwik. Od poniedziałku 18 kwietnia przez kolejne kilka dni ze względu na wyburzanie podstawy wiaduktu będzie obowiązywało zwężenie ulicy Andersa oraz utrudnienia w ruchu pieszych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koleżeńska przysługa.

   jerzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sprawdźcie, kto jest właścicielem działek obok wiaduktu, to wszystkie wydatki będą " uzasadnione"

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama