Wakacje za pasem. Sprawdź na co musi być przygotowane twoje...

  Wakacje za pasem. Sprawdź na co musi być przygotowane twoje ubezpieczenie!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Spokojny urlop, bez żadnych problemów, nawet w razie awarii samochodu? To proste! Wystarczy, że przed wyjazdem odpowiednio ubezpieczysz swoje auto, a nie będziesz się musiał niczym przejmować.
  Wakacje to czas beztroski oraz wypoczywania od pracy i obowiązków. Możesz się zrelaksować i w końcu robić to, na co masz ochotę. Najgorsze co może ci się podczas urlopu przytrafić to wypadku lub problemy z samochodem. Jeśli jednak zadbasz o zakup odpowiednich rodzajów ubezpieczenia, nic nie będzie mogło zakłócić twojego spokoju.

  Stłuczka, awaria lub wypadek
  Wszystko planujesz już od stycznia i nareszcie nadchodzi ten dzień, kiedy z całą rodziną ruszasz na zasłużony wypoczynek. Cel: Chorwacja. Samochód wyładowany po dach, kurki od wody i gazu pozakręcane, dom zamknięty, a sąsiedzi uprzedzeni o wyjeździe. Czas ruszać. Pierwsza część drogi mija przyjemnie. Klimatyzacja działa na medal, a wszystko postoje są zgodnie z przygotowanym przez ciebie wcześniej harmonogramem. Nagle, gdzieś w okolicach Bratysławy, samochód zaczyna się dziwnie „krztusić” i nagle staje na środku drogi.

  To nie lada problem, ale wystarczy, że wcześniej pomyślisz o odpowiednim ubezpieczeniu samochodu

  , aby ze stoickim spokojem wyciągnąć telefon i zadzwonić gdzie trzeba.

  W tej konkretnej sytuacji najbardziej przydadzą ci się 2 polisy:
  •assistance (ASS)
  to nic innego jak pomoc na drodze. W razie np. awarii lub stłuczki wystarczy, że zadzwonisz pod specjalny numer, który na podany jest na polisie i zgłosisz swój problem. Towarzystwo zajmie się zorganizowaniem dla ciebie lawety, która odholuje samochód do najbliższego warsztatu. Jeśli awaria jest niewielka ty i twoja rodzina zostanie przewiezieni do warsztatu, gdzie zaczekajcie na dokończenie naprawy, a potem po prostu ruszycie w dalszą podróż.

  W sytuacji, gdy naprawa potrwa dłużej, możesz liczyć na to, że ty i twoja rodzina na kilka dni (do oddania ci samochodu), zostaniecie zakwaterowani w najbliższym hotelu. Jeśli awaria jest naprawdę poważna, otrzymasz samochód zastępczy, do którego po prostu przeniesiesz bagaże i ruszysz do celu podróży.

  Musisz jednak pamiętać, że świadczona pomoc zależy od zakresu polisy, jaką wybierzesz. Dlatego też jeśli wybierasz się w zagraniczną podróż, rozważ zakup najbogatszego wariantu, który zapewni ci kompleksową pomoc i ochronę. Najłatwiej go znaleźć korzystając z internetowych narzędzi, takich jak np. kalkulatora OC/AC


  •autocasco (AC)
  autocasco to polisa, która chroni przede wszystkim twój samochód oraz jego wyposażenie. Pokryje koszty naprawy w razie wypadku oraz awarii. Dzięki niej w warsztacie, który zajął się twoim samochodem, nie zapłacisz ani grosza. Uregulowaniem rachunku zajmie się towarzystwo. Pamiętaj jednak, aby zaraz po tym, jak wezwiesz pomoc drogową, poinformować o konieczności skorzystania z polisy AC. Wtedy konsultant będzie mógł podać ci adres warsztatu, do którego odholowane będzie twoje auto.

  Stłuczona szyba
  Po krótkim postoju ruszasz w dalszą drogę. Wszystko znów idzie gładko, niedawno przekroczyłeś chorwacką granicę i nad morze masz już stosunkowo niedaleko. Jeszcze jeden postój na stacji benzynowej, a potem już prosto do wynajętego domu. Jedziesz spokojnie i nagle słyszysz odgłos pękającej i rozpadającej się na drobne kawałeczki szyby. Opanowany zatrzymujesz się na poboczu, aby sprawdzić co się stało i okazuje się, że właściwie nie masz tylnej szyby. Na bagażach leży kamień, który zapewni spadł z przyczepie mijającej się ciężarówki wiozącej gróz. Problem niemały, ale i z tym sobie poradzisz.

  Będąc w takiej sytuacji, warto abyś miał:
  •ubezpieczenie szyb
  dzięki tej polisie, po zgłoszeniu szkody w towarzystwie otrzymasz adres warsztatu, który szybko wymieni zniszczoną szybę na nową. Koszty pokryje oczywiście ubezpieczyciel.

  Nieszczęśliwy wypadek
  Urlop mija wspaniale. Słońce świeci przez cały czas, woda ciepła, a domek jest doskonale wyposażony i bardzo przestronny. Zwiedzasz z rodziną największe atrakcje okolicy i wypoczywasz na całego, ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy i nadchodzi czas powrotu do domu. Droga upływa bez żadnych problemów i niespodzianek, jakie spotkały cię, kiedy jechałeś na wakacje. Proponujesz kolejny postój, aby zatankować i trochę odpocząć. Niestety podczas wysiadania z auta twoja córka źle wyskakuje i nagle czuje w stopie duży ból. Konieczna jest zatem wizyta w najbliższym szpitalu. Okazuje się, że to złamanie, ale na szczęście nie z przemieszczeniem. Gips jest jednak konieczny.
  W razie wystąpienia takiego zdarzenia najlepiej, abyś posiadał:
  •NNW
  jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia ochronę tobie i wszystkim pasażerom twojego samochodu. W razie wystąpienia urazu związanego z jazdą samochodem, jego załadunku lub rozładunku, wsiadania i wysiadania oraz naprawy na drodze, poszkodowany otrzyma odszkodowanie. Może je przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, bądź też zakup sprzętu rehabilitacyjnego, np. kuli ortopedycznej.

  Po wielu przygodach wracasz w końcu do domu. Miałeś co prawda kilka problemów, ale dzięki temu, że odpowiednio ubezpieczyłeś swój samochód, na wakacjach nie musiałeś się niczym przejmować i naprawdę wypocząłeś.

  Pamiętaj!
  Zanim wyruszysz w długą i daleką podróż pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu swojego samochodu. W przypadku podróży zagranicznych zwracaj uwagę na to, czy dana polisa będzie działać na terenie kraju, do którego się wybierasz. Sprawdź, na co dokładnie możesz liczyć w ramach danego wariantu i jeśli uważasz, że może on nie wystarczyć, rozważ zakup tego o większym zakresie. Kiedy nie jesteś pewien, co będzie dla ciebie najlepsze zapytaj specjalisty.

  Czytaj także

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama