Wynalazek z XIX wieku poprawi bezpieczeństwo na drogach?

  Wynalazek z XIX wieku poprawi bezpieczeństwo na drogach?

  (ip)

  Aktualizacja:

  Wynalazek z XIX wieku poprawi bezpieczeństwo na drogach?

  ©Nissan

  Wiktoriański wynalazek znalazł zastosowanie w XXI wieku. Brytyjski oddział firmy Nissan wykorzystał liczącą niemal 200 lat technologię do stworzenia koncepcyjnego rozwiązania, które zmniejsza poziom dekoncentracji kierowców korzystających ze smartfonów podczas jazdy.
  Wynalazek z XIX wieku poprawi bezpieczeństwo na drogach?

  ©Nissan

  Urządzenie jest wręcz genialne w swojej prostocie. Nissan Signal Shield to prototypowy, umieszczony w środkowym podłokietniku modelu Juke schowek pełniący rolę klatki Faradaya — wynalazku pochodzącego z lat 30-tych XIX wieku. Po włożeniu telefonu do schowka i zamknięciu pokrywy Nissan Signal Shield tworzy wokół niego „strefę ciszy”, blokując wszelkie przychodzące i wychodzące sygnały sieci komórkowej, jak również połączenia Bluetooth i Wi-Fi.


  Koncepcja ta pozwala kierowcy wyeliminować czynniki rozpraszające uwagę podczas jazdy, takie jak wiadomości tekstowe, powiadomienia z serwisów społecznościowych czy informacje wysyłane przez zainstalowane w telefonie aplikacje.

  Użytkownicy coraz częściej nie potrafią powstrzymać się od sprawdzania przychodzących wiadomości i powiadomień, które są wyświetlane na ekranach telefonów — robią to nawet podczas jazdy. Własne badania Nissana potwierdziły, że niemal co piąty kierowca (18%) przyznaje się do SMS-owania za kółkiem.

  Nissan Signal Shield pozwala kierowcom samodzielnie decydować o tym, czy chcą mieć łączność ze światem zewnętrznym podczas jazdy, czy też życzą sobie podróżować w przestrzeni „wolnej od telefonów”. Jest to rodzaj cyfrowego odwyku, w trakcie którego nic nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu. Jeśli kierowca chce korzystać z zapisanej w telefonie muzyki lub podcastów, może podłączyć urządzenie do pokładowego systemu audio za pomocą portu USB lub Aux. Telefon połączy się z samochodem przewodowo, nawet jeśli zostanie umieszczony w schowku Nissan Signal Shield. Aby ponownie nawiązać połączenie z siecią komórkową, wystarczy otworzyć podłokietnik — jest to czynność, która nie wymaga oderwania wzroku od drogi i dotykania telefonu. Telefon ponownie zaloguje się do sieci i połączy się z pokładowym systemem multimedialnym przez Bluetooth.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale

   bzdura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   nie będę chciał się rozpraszać to pstryknę tryb samolotowy...
   Swoją drogą czy konstruktorom przeszło w ogóle przez myśl, że telefon "odcięty" od świata ustawi moc radio ma max szukając sygnału?...rozwiń całość

   nie będę chciał się rozpraszać to pstryknę tryb samolotowy...
   Swoją drogą czy konstruktorom przeszło w ogóle przez myśl, że telefon "odcięty" od świata ustawi moc radio ma max szukając sygnału? Nawet dziecko wie, że w miejscach o słabym zasięgu poziom baterii spada o wiele szybciej niż zwykle. Po godzinie jazdy ze schowka wyjmuje się gorący telefon z rozładowaną baterią... Super wynalazek.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama