Ważne
  Estakada na S1 w Sosnowcu oddana do ruchu trzy miesiące...

  Estakada na S1 w Sosnowcu oddana do ruchu trzy miesiące wcześniej

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda wyremontowana estakada na S1 w Sosnowcu
  1/5
  przejdź do galerii

  Tak wygląda wyremontowana estakada na S1 w Sosnowcu ©fot. GDDKiA

  Koniec utrudnień na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu. Dziś (8 sierpnia) przekazano do ruchu remontowaną od ubiegłego roku estakadę na bardzo ruchliwej dwupasmówce. Wykonawcy, czyli firmie „Mosty-Łódź” S.A udało się tego dokonać szybciej niż zakładano, trzy miesiące przez terminem.
  Inwestycja trwała od ubiegłego roku. Przewidywała wykonanie nowej konstrukcji jezdni o zwiększonej nośności, dostosowanie geometrii pionowej i poziomej do wymagań dla dróg klasy S (ekspresowej). W ramach inwestycji w pierwszej kolejności przewidziano rozbiórkę istniejącej estakady, a następnie przebudowę obiektu i doprowadzenie go do obecnych wymagań umożliwiającą ruch pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń.

  Wykonano też roboty drogowe polegające na przebudowie dojazdów do estakady na długości 119,25 m. Łącznie roboty drogowe objęły odcinek o długości 450 m.
  - Od dziś nie przewidujemy już w tym miejscu żadnych utrudnień, spowodowanych inwestycją - potwierdza Marek Prusak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Remont DTŚ w Świętochłowice: Wielkie korki, a od środy asfaltowanie jezdni


  Jak podkreślają przedstawiciele GDDKiA, w trakcie realizacji szczególną uwagę przykładano do jakości prac i wykorzystywanych materiałów. Przed przystąpieniem do inwestycji przeprowadzono inspekcje w wytwórniach: prefabrykatów, mieszanek asfaltowych oraz betonu, do produkcji których zastosowano najlepsze surowce. Podczas budowy przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli jakości. Wszystkie badania potwierdziły spełnienie wyznaczonych parametrów.
  Zobacz galerię
  Obecnie obiekt spełnia niezbędne wymogi techniczne obowiązujące w całej Unii Europejskiej odpowiadające parametrom klasy S (drogi ekspresowej). Po przebudowie estakada zyskała na szerokości – obecnie pasy ruchu mają szerokość 3,5 m, a wyznaczony pas awaryjny 2,5 m. Nawierzchnia obiektu została zaprojektowana dla 6. kategorii ruchu, a jej nośność dostosowana do przeniesienia ruchu pojazdów o nacisku 115 kN/oś. 
   

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ekrany

   promienna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To teraz zobaczymy jak gddkia wywiąże sie ze swojej obietnicy ze zaraz po zakonczeniu przebudowy estakady beda zamontowane ekrany akustyczne na które mieszkancy ulic.Tuwima,Promiennej,Dybowskiego...rozwiń całość

   To teraz zobaczymy jak gddkia wywiąże sie ze swojej obietnicy ze zaraz po zakonczeniu przebudowy estakady beda zamontowane ekrany akustyczne na które mieszkancy ulic.Tuwima,Promiennej,Dybowskiego itd.. czekaja ju od X lat i nie moga sie doczekac .zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama