I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej...

  I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli. Auta przykuwały wzrok

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Różowy cadillac eldorado z 1966 roku, należy do Włodzimierza Sadowskiego z Automobilklubu Lubelskiego. Auto jest tak niezwykłe, że gromadziło się przy
  1/74
  przejdź do galerii

  Różowy cadillac eldorado z 1966 roku, należy do Włodzimierza Sadowskiego z Automobilklubu Lubelskiego. Auto jest tak niezwykłe, że gromadziło się przy nim najwięcej widzów. ©Zdzisław Surowaniec

  39 zabytkowych pojazdów zjechało do Stalowej Woli w weekend na I Rundę Mistrzostw Polski. Kierowcy ścigali się i prezentowali, ale także prezentowali mieszkańcom Stalowej Woli, Sandomierza, Grębowa, Radomyśla nad Sanem i Zaleszan.
  ZOBACZ TAKŻE:
  DKW F8 i Lancia Beta Montecarlo. Między innymi te auta można było zobaczyć podczas "Classówki" w Kartuzach


  (Dostawca: x-news)


  Celem zawodów było wyłonienie Mistrza Polski, Wicemistrza i II Wicemistrza Polski Pojazdów Zabytkowych, wyprodukowanych przez 1945 rokiem, po 1945 roku, po 1960 roku i po 1970 roku do 31 grudnia 1985 roku. Także misterów elegancji, na co wpływ miały stroje kierowców, adekwatne do wieku auta.

  Uczestnikami rundy byli kierowcy i piloci pojazdów z napędem mechanicznym, o wysokim stopniu oryginalności, zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznych. Pojazd musiał znajdować się w posiadaniu osoby lub organizacji, która go konserwuje ze względu na wartość techniczną i historyczną, a nie jako środek codziennego transportu.

  Mistrzostwa zaczęły się w piątek rano od wyjazdu z parkingu zajazdu Sezam na ściganie się na parkingu delikatesów Frac. Potem w słoneczny poranek kolumna samochodów pojechała do Sandomierza na prezentację w rynku, a w powrotnej drodze zatrzymała się w Grębowie.

  W sobotę o godzinie 9 odbył się start pierwszej załogi spod Zajazdu Sezam, wyścigi na parkingu obok Delikatesów Frac i wyjazd do Radomyśla nad Sanem, potem do Zaleszan, a stamtąd do Stalowej Woli – Rozwadowa na stadion. Po południu odbyły się wyścigi na parkingu obok Delikatesów Frac, a po nich próba sportowa pod wiaduktem. O godzinie 17 auta zjechały na prezentację przy Miejskim Domu Kultury. Po niej odbyła się parada starych zabytkowych samochodów ulicami Stalowej Woli.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama