Mandat będzie można zapłacić kartą

  Mandat będzie można zapłacić kartą

  mm

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Marcin Makówka

  W przyszłym tygodniu rząd zajmie się projektem nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który wprowadza możliwość płacenia za mandat kartą płatniczą.

  ©Marcin Makówka

  Szef Ministerstwa spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaznaczył, że prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami zostanie uchwalona ustawa, która wprowadzi możliwość płacenia za mandat kartą płatniczą. Z takiej możliwości będą mogli skorzystać zarówno Polacy jak i cudzoziemcy.

  Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk stwierdził, że policja zrobi wszystko, by system został do końca roku wdrożony w całym kraju. Początkowo ma funkcjonować około 2 tys. terminali płatniczych.

  Przypomnijmy, że obecnie stosowany jest mandat kredytowany, zaoczny i gotówkowy. Osoby mieszkające na stale w Polsce mogą otrzymać mandat kredytowany lub zaoczny. W praktyce oznacza to konieczność dokonania płatności na wskazany rachunek bankowy. Mandat gotówkowy ma zastosowanie tylko wobec cudzoziemców - muszą opłacić go na miejscu.


  vivi24/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRAWO ! Nareszcie!!

   całe życie na to czekałam i w końcu mamy!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   do Tadzika z Torunia od wielu lat można wpłacać kartą, nawet można go upoważnić żeby sobie co miesiąc (tydzień, dzień, godzinę) ściągał. DOBRA ZMIANA.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama