Ważne
  Prawo jazdy. Przed nami paraliż egzaminów?

  Prawo jazdy. Przed nami paraliż egzaminów?

  (mm)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prawo jazdy. Przed nami paraliż egzaminów?
  Rozporządzenie o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców przestało obowiązywać o północy. Okazuje się, że minister infrastruktury nie zdążył opublikować nowego, co może spowodować paraliż pracy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.
  Prawo jazdy. Przed nami paraliż egzaminów?
  Urzędnicy mieli 18 miesięcy na opublikowanie nowego rozporządzenia. Minister infrastruktury z poprzedniego rządu nie zdążył tego uczynić, a nowa ekipa rządząca też nie zdołała opublikować niezbędnego rozporządzenia.

  Data ogłoszenia w trakcie ustalania. Taki wpis pojawia się na stronie Rządowego Centrum Legislacji w dziale wykaz aktów oczekujących na ogłoszenie pod rozporządzeniem o szkoleniu kierowców.


  Wiele egzaminów na prawo jazdy już dziś zostało odwołanych. Dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego mają nadzieję, że jak najszybciej uda się podpisać odpowiednie dokumenty, by od jutra egzaminy na prawo jazdy znów mogły się odbywać.

  Aktualizacja

  Przed południem właściwe rozporządzenie zostało opublikowane, a ministerstwo przeprosiło kandydatów na kierowców "za powstałe niedogodności". Podano, że przyczyną opóźnienia była konieczność "dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 roku".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama