Rybnik: Motorocowisko nie dla Kamienia i kilku kapel

  Rybnik: Motorocowisko nie dla Kamienia i kilku kapel

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rybnik: Motorocowisko nie dla Kamienia i kilku kapel

  ©Fot. szymon kamczyk

  Zaplanowane na 21 i 22 lipca tegoroczne Motorockowisko, czyli impreza dla fanów rocka i motocykli budzi w Rybniku spore kontrowersje i to z kilku powodów.
  Rybnik: Motorocowisko nie dla Kamienia i kilku kapel

  ©Fot. szymon kamczyk

  Początkowo Motorockowisko i I Rybnicki Zlot Motocyklowy miały być dwiema osobnymi imprezami z dwoma różnymi datami – 21 i 28 lipca, na których miały zagrać różne kapele, jednak miasto wycofało się z organizacji odrębnego zlotu motocyklowego. Powstał niesmak.

  Motorockowisko odbędzie się po raz piąty. Początkowo organizowano je w Bogunicach w gminie Lyski, ale w zeszłym roku przeniesiono je do Rybnika.
  Z kolei I Rybnicki Zlot Motocyklowy miał być organizowany na terenie ośrodka w Kamieniu przez miasto 28 lipca. W magistracie zdecydowano jednak, że obie imprezy zostaną połączone, a miasto wesprze organizatorów Motorockowiska, które odbędzie się na Kopalni Ignacy.

  Po upublicznieniu tej informacji na portalach społecznościowych, wielu internautów nie kryło niezadowolenia. - Dlaczego impreza jest przeniesiona na „Ignacego”? Miejsce, jakim jest zabytkowa kopalnia ma już jakąś swoją “sławę”. Szkoda tylko, że zabieracie szansę na wybicie się chociaż trochę staremu basenowi w Kamieniu. Szkoda, może przez właśnie taką jedną imprezę Kamień i kąpielisko mogło przez chwilę być w centrum zainteresowania – skomentowała wydarzenie na FB pani Magda z Kamienia.

  Na mieście suchej nitki nie pozostawiają muzycy z kapel, które miały wystąpić na I Rybnickim Zlocie Motocyklowym. - Nagle zmienia się termin i miejsce imprezy, a miasto pakuje pieniądze w prywatną imprezę. Nikt nie liczy się z zespołami oraz gośćmi, którzy już np. zaplanowali urlop, by przyjechać. We wtorek mieliśmy podpisać umowy z miastem na koncert 28 lipca, a w poniedziałek zmieniono termin. Poza tym, z idealnego miejsca na imprezę, jakim jest ośrodek w Kamieniu, gdzie teren jest ogrodzony, z miejscami hotelowymi, przeniesiono ją na kopalnię „Ignacy”, gdzie jest tylko plac – mówi nam z rozgoryczeniem jeden z muzyków, chcąc zachować anonimowość.

  CZYTAJ TAKŻE: Samochodowe Mistrzostwa Tychów: Zacięta rywalizacja w Bieruniu

  W ten sposób zrezygnowano z koncertów grup Lipali, Drive By, Vitamins, a w programie Motorockowiska znalazł miejsce jedynie zespół Illusion, który miał wystąpić 28 lipca.

  Miasto nie dostrzega problemu. Urzędnicy zapowiadają, że zespoły, które nie zagrają teraz, zostaną zaproszone na koncerty przy okazji innych imprez. - Grupy otrzymały zaproszenie do występu od miasta, ale nie podpisały umów. Mamy listę tych zespołów i przy najbliższej nadarzającej się okazji, a już na pewno przy kolejnej edycji, zostaną zaproszone – mówi Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.

  - Dla zainteresowanych przygotujemy pole namiotowe, na którym będzie można przenocować – dodaje Przemysław Dorczak, pomysłodawca i współorganizator Motorockowiska. Zagrają m.in. The October Leaves, Coast Patrol, Opozycja, Gravity Off, Proletaryat i Illusion. Przejedzie parada motocykli i amerykańskich samochodów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Średnia przeciętna

   Nie jade (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wyszło jak zawsze czyli byle jak. Motocykliści powinni wynająć pole od chłopa i zrobić zlot a nie polegać na haotycznych urzędnikach Rybnika. Bo jakoś to będzie, nikt się nie obrazi, będzie popis...rozwiń całość

   Wyszło jak zawsze czyli byle jak. Motocykliści powinni wynająć pole od chłopa i zrobić zlot a nie polegać na haotycznych urzędnikach Rybnika. Bo jakoś to będzie, nikt się nie obrazi, będzie popis załatwiania spraw pod presją czasu.. a było tyle czasu. Rozbrajacie tą amatorką! zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama