Sosnowiec: duża rozbieżność cen w przetargu na projekt...

  Sosnowiec: duża rozbieżność cen w przetargu na projekt przebudowy DK94

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: kto wykona projekt przebudowy DK94?
  1/5
  przejdź do galerii

  Sosnowiec: kto wykona projekt przebudowy DK94? ©Google Maps

  Wiadomo już, jakie są oferty firm zainteresowanych wykonaniem dokumentacji na przebudowę węzła DK94 przy Makro. Miasto ma na ten cel dwa miliony złotych. Najniższa oferta to 680 tys. złotych najwyższa półtora miliona. Trwa sprawdzanie ofert.
  Sosnowiec. Przebudowa DK 94 wkracza w pierwszy etap. Trwa sprawdzanie ofert przedstawionych miastu przez firmy zainteresowane wykonaniem dokumentacji projektowej dla jednej z większych inwestycji planowanej w Sosnowcu. Chodzi o przebudowę węzła DK94 z ulica Jana Długosza. To inwestycja warta ponad 88 mln złotych. Sosnowiec uzyskał na nią 85-procentowe dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Przebudowa DK 94 w Sosnowcu. Droga w wykopie nad nią wiadukt
  Podpisano umowę na remont DK94 w Sosnowcu

  Po otwarciu ofert na wykonanie dokumentacji okazało się że różnice w cenach proponowanych za to przez firmy są spore i zaskoczyły miejskich urzędników.

  Teraz sprawdzą


  - Mieliśmy przeznaczone na ten projekt dwa miliony złotych. Najtańsza oferta zakłada wykonanie dokumentacji za 680 tysięcy złotych, a najdroższa za półtora miliona złotych. Obie są niższe od kosztów jakie zakładaliśmy przeznaczyć na ten cel. Musimy jednak sprawdzić czy firmy są w stanie wykonać to zadanie za zaoferowane ceny - powiedział nam Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

  W przetargu wzięło udział sześć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma Meritum Projekt z Katowic (682,6 tys. zł). Najdroższą Wrocławskie Biuro Projektów Drostystem (1,56 mln zł). Pozostałe oferty: Biuro projektów A-PROPOL z Gliwic - 1,17 mln zł; EGIS Poland z Warszawy - 990,1 tys. zł; Autostrada II z Katowic - 1,52 mln zł i Mosty Katowice 1,13 mln zł).

  Kto ostatecznie wykona projekt przebudowy DK94 2 Sosnowcu okaże się najpóźniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni, gdy zakończy się sprawdzanie ofert.

  Przebudowa DK94 w Sosnowcu


  Przebudowa węzła na DK94 to duży wysiłek finansowy dla miasta, ale dzięki niemu ruch na tej drodze krajowej zostanie znacznie upłynniony, bo zostanie zlikwidowane skrzyżowanie z ulicą Długosza, na którym ruchem kieruje obecnie sygnalizacja świetlna. W godzinach szczytu tworzą się tam zwykle spore korki.

  Zobacz galerię

  Po przebudowie zniknie skrzyżowanie w obecnym kształcie. DK94 pobiegnie w wykopie. Nad nią powstanie wiadukt na ulicy Długosza. Wjazdy i zjazdy na wiadukt będą bezkolizyjne, co ma zlikwidować korki w tym miejscu. Pierwotnie planowano nawet budowę tunelu, którym biegłaby krajówka, ale ze względu na spore koszty takiej inwestycji zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz budowy drogi w wykopie i wiaduktu.

  ZOBACZCIE FILM. Ostatni odcinek naszego cyklu „Noga z gazu":
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama