Trasa S11: jest przetarg na dokumentację. Droga Piekary -...

  Trasa S11: jest przetarg na dokumentację. Droga Piekary - Tarnowskie Góry może mieć dwa pasy

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trasa S11: jest przetarg na dokumentację. Droga Piekary - Tarnowskie Góry może mieć dwa pasy
  1/6
  przejdź do galerii
  Droga nr 11 będzie ekspresową trasą S11? GDDKiA ogłosiło przetarg na dokumentację
  GDDKiA na początku października ogłosiła przetarg pt "Opracowanie dokumentacji w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S11 w województwie śląskim". To kolejny krok, by poczciwa "jedenastka" stała się drogą ekspresową. Dziś w woj. śląskim ta ruchliwa droga, zaczynająca się w Bytomiu i przez Poznań biegnąca do Koszalina i Kołobrzegu, jest w głównej mierze jednopasmowa (z wyjątkiem np. obwodnicy Lublińca), choć kilka odcinków, np. w Tworogu w pow. tarnogórskim zostało wyremontowanych.


  Możliwe, że w woj. śląskim droga zostanie przebudowana i stanie się trasą o parametrach ekspresowej. W maju 2016 poseł Jerzy Polaczek poinformował, że udało się uzyskać zgodzę GDDKiA oraz resortu infrastruktury i budownictwa na rozpoczęcie prac przygotowawczych zmierzających do budowy kolejnych odcinków drogi ekspresowej S11, która ma połączyć GOP z Wielkopolską i Pomorzem. Na początek powstać mają odcinki od autostrady A1 do granicy z woj. opolskim. Ma to być droga dwujezdniowa. Dziś gotowych jest zaledwie kilka fragmentów, przede wszystkim w Wielkopolsce. Projekt zakłada, że droga pobiegnie w dużej mierze po śladzie istniejącej DK11, częściowo wspólnie z autostradą A1. S11 ma biec m.in. przez Bytom, Lubliniec, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Piłę i Koszalin i stanowić obwodnicę kilkunastu miast, w tym część obwodnicy GOP czy Poznania.


  - Pragnę poinformować, iż Pan Jacek Bojarowicz pełniący od kilku miesięcy funkcję Generalnego Dyrektora GDDKiA wyraził zgodę i polecił Oddziałowi GDDKiA w Katowicach rozpoczęcie intensywnych prac przygotowawczych do realizacji budowy drogi krajowej S11 w województwie śląskim od autostrady A1 do granicy województw opolskiego i wielkopolskiego. Proces przygotowawczy prowadzony będzie począwszy będzie od bieżącego roku, a środki na jego przeprowadzenie zapewnione zostały w budżecie państwa i Krajowym Funduszu Drogowym i będą również ujmowane w projektach na najbliższe lata - podał w maju 2016 poseł Polaczek, który w latach 2005-2007 pełnił funkcję ministra infrastruktury, a obecnie jest członkiem Komisji Infrastruktury i od lat zabiega o budowę trasy.


  W woj. śląskim powstać miałyby dwa odcinki tej drogi: I od węzła z A1 na wysokości Piekar Śląskich wraz z obwodnicą ekspresową Tarnowskich Gór o długości ok. 17,5 km; II od granicy województwa śląskiego i opolskiego do obwodnicy Tarnowskich Gór na wysokości Tworoga.

  Przetarg, ogłoszony przez katowicki oddział GDDKiA w październiku 2016 obejmuje usługę pn.: Opracowanie dokumentacji w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S11 w województwie śląskim.
  Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w IV Etapach
  Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia następujących opracowań:
  1) Studium Sieciowe (Etap I);
  2) Studium Korytarzowe wraz z analizą wielokryterialną (Etap II);
  3) Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (Etap III);
  4) Materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (Etap IV);

  Przedmiot zamówienia obejmuje dwa jednolite odcinki realizacyjne drogi ekspresowej S11:
  Odcinek I: obwodnica Tarnowskich Gór.
  Odcinek II: granica województwa śląskiego/opolskiego do obwodnicy Tarnowskich Gór.

  Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany w terminie do 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z tym, że:
  Etap I: Wykonawca jest zobowiązany zrealizować w terminie do 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
  Etap II: Wykonawca jest zobowiązany zrealizować w terminie do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

  *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
  *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

  JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obwodnica Lublinca

   Andzej Duda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Obwodnica Lublinca nie jest "dwupasmowa" . Zwykla jezdnia z metrowym poboczem z kazdej strony

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego do Piekar a nie do Pyrzowic ?

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Pytałem już o to 10 maja, nie otrzymałem odpowiedzi, więc powtórzę:
   "W woj. śląskim powstać miałyby dwa odcinki tej drogi: I od węzła z A1 na wysokości Piekar Śląskich wraz z obwodnicą ekspresową...rozwiń całość

   Pytałem już o to 10 maja, nie otrzymałem odpowiedzi, więc powtórzę:
   "W woj. śląskim powstać miałyby dwa odcinki tej drogi: I od węzła z A1 na wysokości Piekar Śląskich wraz z obwodnicą ekspresową Tarnowskich Gór .... "
   Chyba tylko [dzięki] temu, że pan Polaczek jest związany z Piekarami Śląskimi droga S11 od Tarnowskich Gór miałaby być skierowana do węzła Piekary a nie do węzła Pyrzowice. Przecież taki układ tej drogi jest nielogiczny - przerywa ciąg S11 - S1 łączący Koszalin (a de facto Kołobrzeg) ze Zwardoniem przez Piłę, Poznań, Ostrów Wlkp., Pyrzowice, Dąbrowę Górn., Bielsko-Białą, Żywiec. Komplikuje przejazd np. z Krakowa do Poznania. Wprowadza niepotrzebny ruch między węzłami Piekary i Pyrzowice. Na węźle Pyrzowice jest już zaznaczone wyprowadzenie w kierunku zachodnim, na węźle Piekary (ani na węźle Bytom bo i nim kiedyś mówiono jako mecie S11) budowa kolejnego wlotu i doprowadzenie do niego trasy ekspresowej w mocno zurbanizowanym terenie jest nikomu (chyba poza p. Polaczkiem) niepotrzebną fanaberią.
   Natomiast od ekspresowej obwodnicy TG dalej obwodnicami Piekar Śl, Bytomia i Chorzowa powinna powstać trasa, ale nie jako S11, ale jako odpowiednik DTŚ, można by ją nawet nazwać DTŚ Północ (skoro ma być DTŚ Wschód i DTŚ Południe). I o taką drogę, czyli o finansowanie budowy obwodnic Chorzowa i TG oraz przebudowę obwodnic Bytomia i P Śl. zacząłby się starać pan Polaczek, zamiast forsować idiotyczną koncepcję skierowania S11 do ślepego zaułka.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego S11 od węzła Piekary Śl.

   jurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I sam sobie odpowiedziałeś na tak postawione pytanie. Pan Polaczek pochodzi z Piekar Śląskich więc S11 od Piekar musi być!!!! . Pozdrawiam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to?

   Zdumiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Skoro przetarg ma umożliwić wybranie wariantu, to dlaczego autor zakłada, że droga zacznie się od węzła A1 w Piekarach?

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama