Bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy jeżdżą ostrożniej?

  Bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy jeżdżą ostrożniej?

  (mm)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy jeżdżą ostrożniej?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Mniej wypadków, zabitych i rannych. Tak najkrócej można podsumować dwa pierwsze miesiące 2016 roku na polskich drogach. Jak dokładnie wyglądają policyjne statystyki?
  Policja informuje, że od 1 stycznia do końca lutego bieżącego roku w Polsce doszło do 3921 wypadków drogowych, w stosunku do tego samego okresu 2015 roku jest to mniej o 396 zdarzeń (tj. o 9%). Zginęły w nich 323 osoby – mniej o 80 (tj. o 19,9%), a 4810 zostało rannych, tj. mniej o 496 czyli o 9,6 % niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.


  Nadmierna prędkość jazdy, nieprawidłowe wykonywanie manewrów – szczególnie wyprzedzania, agresja na drodze, zbytnia wiara we własne umiejętności, często zwykła lekkomyślność. To czynniki, które w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo na drogach.

  Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 roku, w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant dokonujący kontroli drogowej zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty wydającego decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące. Do końca 2015 roku za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 20155 praw jazdy. Z policyjnych statystyk wynika, że począwszy od stycznia do końca lutego 2016 roku uprawnienia za ten czyn straciło już 4528 kierujących pojazdami mechanicznymi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama