Przepisy drogowe w Europie: to, trzeba mieć w samochodzie...

  Przepisy drogowe w Europie: to, trzeba mieć w samochodzie ZDJĘCIA

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przepisy drogowe w Europie: to, trzeba mieć w samochodzie ZDJĘCIA
  1/13
  przejdź do galerii
  Wybieracie się na wakacje za granicę? Sprawdźcie, w co w różnych krajach musi być wyposażony samochód i o czym trzeba pamiętać. Przepisy w poszczególnych krajach UE choć podobne, mają delikatne różnice. Sprawdź co trzeba mieć w samochodzie w Cechach, Francji, Chorwacji czy Niemczech.
  Przepisy uniwersalne
  Żeby niepotrzebnie się nie powtarzać, warto wymienić rzeczy, które są abecadłem wyposażenia i przepisów drogowych w większości wymienionych poniżej państw.

  Po pierwsze, żeby wjechać do większości z nich będzie musiał być w posiadaniu jakiegoś dowodu tożsamości. W przypadku dowodu osobistego musi on być ważny minimum 6 miesięcy, w przypadku paszportu - 3 miesiące. Oprócz tego obowiązkowe jest ubezpieczenie pojazdu OC. Zalecane jest posiadanie ubezpieczenia NNW, kosztów leczenia oraz karty NFZ-EKUZ.

  Jeżeli chodzi o wyposażenie pojazdu, wymagana jest oczywiście kamizelka drogowa używana kiedy kierowca lub pasażerowie opuszczają samochód w terenie niezabudowanym, drogach szybkiego ruchu oraz autostradach. Co ważne, powinna się ona znajdować w kabinie kierowcy a nie w bagażniku.

  Poza tym, do obowiązkowego wyposażenia zalicza się apteczkę, trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnicę. Minimalna wysokość bieżnika w przypadku opon letnich to 1,6mm. Jeżeli kierujesz pojazdem z przyczepą obowiązkowym jest posiadanie dodatkowych lusterek bocznych i dodatkowego trójkąta ostrzegawczego.

  PRZEPISY DROGOWE W EUROPIE: TO MUSISZ MIEĆ W SAMOCHODZIE
  Zobacz galerię


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama