Ważne
  Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 790 z Ogrodzieńca do...

  Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 790 z Ogrodzieńca do Pilicy rozpoczęty

  ZDW Katowice

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plac budowy odwiedził m.in. wicemarszałek Stanisław Dąbrowa

  Plac budowy odwiedził m.in. wicemarszałek Stanisław Dąbrowa ©ZDW Katowice

  To ma być zauważalny dla kierowców lifting ruchliwej trasy wojewódzkiej nr 790. Chodzi o odcinek od Ogrodzieńca do granicy z Kocikową i Pilicy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, zarządca tej drogi, zaplanował na całym tym odcinku ułożenie nowej, asfaltowej nawierzchni. Prace już się rozpoczęły. W poniedziałek kierowcy mogli już zaobserwować ekipy drogowców frezujących nawierzchnię. Frezowanie odbywa się na 6,2 km odcinku między Ogrodzieńcem a Pilicą.
  Plac budowy odwiedził m.in. wicemarszałek Stanisław Dąbrowa

  Plac budowy odwiedził m.in. wicemarszałek Stanisław Dąbrowa ©ZDW Katowice

  - Po sfrezowaniu nawierzchni położona będzie nowa warstwa wiążąca i ścieralna z masy bitumicznej wysokomodyfiko-wanej polimerami - podkreśla Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. - Zapewni to wysoką odporność drogi na koleinowanie. Ten odcinek drogi jest w bardzo złym stanie, droga jest popękana, nierówna. Są problemy z odprowadzaniem wody deszczowej - dodaje rzecznik.
  W ramach remontu zostaną wyregulowane rowy, wyremontowana istniejąca kanalizacja. Istniejące odcinki ścieżek rowerowych w Ogrodzieńcu będą miały nową nawierzchnię, a wszystkie pobocza i zjazdy do posesji i pól otrzymają nawierzchnię z destruktu asfaltowego.
  Remont w większej części będzie prowadzony bez zamykania drogi. Utrudnienia mają polegać na ruchu wahadłowym sterowanym przez uprawnionych pracowników. Nie unikniemy jednak sytuacji bardziej uciążliwej. Przedstawiciele inwestora uprzedzają również o innych możliwych sytuacjach.
  - Możliwe jest także całkowite zamknięcie drogi na czas około dwóch tygodni. Jeśli do tego dojdzie o terminie zamknięcia będziemy informować - zapowiada Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich.
  Remont ma się zakończyć do 28 września br. Jego koszt to niespełna 6,86 mln złotych.
  Wykonawcą tej inwestycji jest Drog-Bud Spółka z o.o.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama