Wiadukt w Myszkowie nadaje się do generalnego remontu, ale...

  Wiadukt w Myszkowie nadaje się do generalnego remontu, ale na razie nie ma takich planów

  Zdjęcie autora materiału

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wiadukt w Myszkowie nadaje się do generalnego remontu, ale na razie nie ma takich planów
  Proszę o interwencję w sprawie wiaduktu na ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Porobiły się tam po zimie dziury, ciężko się po nim jeździ – zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników. Faktycznie stan nawierzchni nie jest najlepszy. Problem w tym, że w najbliższych miesiącach, a może nawet latach, niewiele się w tej kwestii zmieni.
  Wiadukt w Myszkowie nadaje się do generalnego remontu, ale na razie nie ma takich planów
  Wiadukt w Myszkowie do remontu

  - Wykonywaliśmy już prace po zimie, ale ze względu na stan techniczny wiaduktu nie możemy używać ciężkiego sprzętu – mówi nam dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Zbigniew Cesarz. Wiadukt znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej, dlatego za jego gruntowne remonty odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. PZD wykonuje jedynie drobne prace.

  Tymczasem ZDW w Katowicach nie ukrywa, że remont wiaduktu jest niemożliwy, ze względu na jego stan techniczny powinien on zostać całkowicie rozebrany i wybudowany na nowo.


  - Wiadukt jest wyeksploatowany i wymaga rozbiórki i budowy nowego – nie ukrywa Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach, wskazując, że drogowcy byli w stanie zrobić to kilka lat temu, ale pojawiły się nieoczekiwane problemy.

  - Kilka lat temu byliśmy do tego gotowi, jednak władze miasta nie zgodziły się na zamknięcie ruchu. Prędzej, czy później będzie musiało do tego dojść. Tymczasem remontujemy go na bieżąco. Niedawno odpadały z niego kawałki skorodowanego betonu. Zostało to naprawione. Podobnie przed dwoma laty bodaj wyremontowaliśmy dylatacje na wiadukcie – tłumaczy Ryszard Pacer.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama