MŚ U-18 Dywizji 1B: Korea Płd. - Polska 2:1. Biało-Czerwone przegrały i są ostatnie

Polska przegrała z Koreą Płd. w MŚ U-18 Dywizji 1B w Katowicach
Polska przegrała z Koreą Płd. w MŚ U-18 Dywizji 1B w Katowicach fot. Michał Chwieduk/polskihokej.eu
W swoim trzecim meczu mistrzostw świata hokeistek do lat 18 dywizji 1B Polki przegrały w Katowicach z Koreą Południową 1:2. Dla Azjatek była to pierwsza wygrana w turnieju rozgrywanym na Jantorze. Biało-Czerwone wciąż nie wygrały na tafli w Janowie spotkania i spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

MŚ U-18 Dywizji 1B: Korea Płd. - Polska 2:1

Dzień przerwy w mistrzostwach świata U-18 dywizji 1B fatalnie wpłynął na formę Polek. W dwóch pierwszych spotkaniach Biało-Czerwone przegrały z Norwegią i Austrią, ale grały z kandydatkami do zwycięstwa w całym turnieju i pozostawiły po sobie dobre wrażenie. W niedzielę wieczorem podopieczne Tomasza Kowalczyka zmierzyły się z Koreą Południową, która w tym gronie jest beniaminkiem i były zdecydowanymi faworytkami. Niestety Polki zaprezentowały się bardzo słabo i poniosły trzecią porażkę.

Azjatki objęły prowadzenie po strzale Yunha Song, ale Polki pod koniec I tercji zdołały doprowadzić do remisu. W okresie gry w przewadze obronę rywalek rozmontowała Wiktoria Sikorska, która wyłożyła krążek Maji Błaszkow, a ta z bliska skierowała go do siatki. Na początku II tercji Koreanki znów wyszły na prowadzenie po trafieniu Nary Kang. Tym razem to rywalki wykorzystały liczebną przewagę. Próbujące doprowadzić do remisu Polki w ostatniej minucie wycofały bramkakę, lecz nie tylko nie wypracowały sobie czystej okazji, ale same cudem nie straciły gola, gdy stojącą przed bramką Sikorską jechały dwie przeciwniczki.

To była pierwsza wygrana Koreanek w MŚ U-18 Dywizji 1B w Katowicach. Azjatki wyprzedziły nas w tabeli, a Polki spadły na ostatnie miejsce i naszym juniorkom coraz wyraźniej zagląda w oczy widmo spadku. We wtorek o godz. 20 Biało-Czerwone zmierzą się z Chinkami, a dzień później na koniec mistrzostw na Jantorze z Brytyjkami i jeśli chcą pozostać w Dywizji 1B to muszą zacząć wygrywać.