MŚ w Oslo: Sprint kobiet. Polki daleko

Weronika Nowakowska i pozostałe nasze biathlonistki przed MŚ wzięły udział w sesji zdjęciowej Eurosportu fot. eurosport
Złoty medal w sprincie mistrzostw świata w biathlonie w Oslo zdobyła Norweżka Tiril Eckhoff. Polki były daleko.

Drugie miejsce zajęła Francuzka Marie Dorin Habert, a trzecie Niemka Laure Dahlmeier. Eckhoff i Dorin Habert były bezbłędne podczas strzelania. Dahlmeier spudłowała tylko raz.

Polki spisały się poniżej oczekiwań, ze względu pudła na strzelnicy. Każde z nich oznaczało dodatkowe 150 metrów biegu. Monika Hojnisz zajęła z nich najwyższe miejsce i była 44. (dwa niecelne strzały - 1 na leżąco i 1 na stojąco), Magdalena Gwizdoń 55. (3 i 0), Krystyna Guzik 60. (1 i 2), a Weronika Nowakowska - 75. (2 i 2). Nowakowska nie zakwalifikowała się do niedzielnego biegu pościgowego.

Zapowiedź

Pierwszą konkurencją mistrzostw świata w Oslo była sztafeta mieszana. Polska w składzie Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik zajęła dopiero 20. miejsce. Wygrała Francja.

W sobotę odbył się sprint mężczyzn. Wygrał Francuz Martin Fourcade, drugi był Norweg Ole Einar Ole Einar Bjoerndalen, a trzeci Ukrainiec Siergiej Semenow. Miejsca Polaków - 64. Mateusz Janik, 76. Łukasz Szczurek, 78. Grzegorz Guzik. Żaden z nich nie awansował do niedzielnego biegu pościgowego.

Jednak największe nadzieje z występem polskiej reprezentacji w Oslo wiążemy z biegami indywidualnymi kobiet. Pierwsza okazja już dziś w sprincie na 7,5 km.

Polskę reprezentować będą Magdalena Gwizdoń (nr 8), Krystyna Guzik (9), Monika Hojnisz (50), Weronika Nowakowska (65). Na liście startowej jest 96 zawodniczek. Nowakowska przed rokiem w MŚ w Kontiolahti w tej konkurencji zdobyła srebro (potem miała brąz w biegu pościgowym).

– Ostatnie zawody o Puchar Świata pokazały, że dziewczyny są silne i na pewno nie będą pełnić roli statystek. Nadzieje na medale są bardzo duże – mówi drugi trener kadry Tomasz Sikora, cytowany przez Eurosport.Onet.pl

Zanim w sobotę na trasę wybiegną kobiet, odbędzie się sprint mężczyzn na 10 km. Początek o godz. 11.30.

W niedzielę rozegrane będą biegi pościgowe, w których kolejność startu wynika z czasów osiągnietych w sprincie.

Sobotnie transmisje z MŚ w Oslo w Eurosporcie 1 i Polsacie Sport Extra.

Program MŚ w Oslo

5 marca (sobota)
Sprint mężczyzn na 10 km - godz. 11.30. Sprint kobiet na 7,5 km - godz. 14.30

6 marca (niedziela)
Bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km - godz. 13.30. Bieg pościgowy kobiet na 10 km - godz. 15.45.