MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mundial 2014: Belgia – Algieria 2:1. Sensacja do przerwy [ZDJĘCIA, RELACJA]

TOK
W pierwszym meczu grupy H brazylijskiego mundialu Belgia wygrała z Algierią 2:1, choć przegrywała do przerwy 0:1. Bramki dla zwycięzców strzelili Marouane Fellaini (70-głową) i Dries Mertens (80), a dla pokonanych - Sofiane Feghouli (25-karny). Belgów uratowali zmiennicy wprowadzeniu w drugiej części.

Po pierwszej połowie prowadziła Algieria, która oddała tylko jeden celny strzał. Z karnego trafił Sofiane Feghouli. Wcześniej to właśnie on był łapany za rękę przez Jana Vertonghena, za co sędzia słusznie wskazał na 11 metr. Algierczycy celebrowali bramkę… padając na kolana i bijąc czołami o murawę.

Belgowie, którzy byli zdecydowanym faworytami tego spotkania, przez pierwsze 45 minut zawodzili. Tylko Axel Witsel dwa razy strzelając z dystansu zatrudnił bramkarza Raisa M’Bolhiego, bo kulnięcie piłki w stronę bramki, które zaprezentował Nacer Chadli trudno nawet nazwać strzałem.

MUNDIAL 2014 BELGIA - ALGIERIA WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

W drugiej połowie Algierczycy skupili się na bronieniu wyniku, ale Belgowie z upływem strzału coraz bardziej zagrażali ich bramce. W 67. minucie rezerwowy Divock Origi przegrał pojedynek z bramkarzem, jednak trzy minuty później był już remis.
Bramkę wyrównującą zdobył trzeci wprowadzony rezerwowy Marouane Fellaini. Dośrodkował Kevin De Bruyne, a Fellaini strzelił głową, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Strzelec gola wykorzystał nie tylko swój słuszny wzrost (194 cm), ale też… szopę na głowie.

Belgowie zadali drugi cios również dzięki trafieniu zmiennika - Driesa Mertensa. Po szybkiej kontrze otrzymał podanie od Edena Hazarda i strzelił z pola karnego pod poprzeczkę.

Wygrana mogła być wyższa, ale Fellaini zmarnował okazję, a M'Bohli znów pokazał klasę między słupkami.