Mundial 2014: Kamerun – Brazylia 1:4. Dwa gole Neymara! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Brazylia pokonała Kamerun 4:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A, co oznacza, że w 1/8 finału zagra z Chile. Bramki dla gospodarzy mundialu zdobyli Neymar dwie (17, 35), Fred (48), Fernandinho (82), a dla Kamerunu Joel Matip (26).

Brazylia rozgrywała setny mecz w historii swych występów na mundialach i uświetniła jubileusz. Gospodarze mistrzostw od początku natarli na bramkę Kamerunu i już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Luiz Gustavo został w ostatniej chwili zablokowany.

Kameruńczycy nie dali się do końca stłamsić i wyprowadzili kontrę w 8. minucie. Strzał Erica Choupo-Motinga trafił w dobrze ustawionego Marcelo.

Zanim Neymar strzelił pierwszą bramkę… wylądował przed nogami siedzących za końcową linią fotoreporterów, kiedy bez piłki popchnął go Allan Nyom. Dwie minuty później Kamerun stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu. Ze skrzydła podał Luiz Gustavo, a Neymar zdobył setną bramkę mistrzostw w Brazylii.

Mundial 2014 Kamerun - Brazylia FOTORELACJA. WIELKA GALERIA ZDJĘĆ

Nieposkromione Lwy nie dały się poskromić. Sygnał ostrzegawczy wysłał Joel Matip, główkując w poprzeczkę. Ten sam zawodnik wyrównał stan spotkania, dzięki idealnemu podaniu Nyoma.

Od czego jednak Brazylia ma Neymara? Gwiazdor gospodarzy po indywidualnej akcji podwyższył na 2:1.
Druga połowa zaczęła się od groźnego uderzenia Neymara z rzutu wolnego. W 49. minucie kamień z serca spadł trenerowi Brazylii Luizowi Felipe Scolariemu, bo Fred strzelił na 3:1.

Gdy w drugim spotkaniu zaczął strzelać Meksyk przez chwilę pierwsze miejsce Brazylii było jednak zagrożone. Wynik ustalił Fernandinho.

Neymar objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców mundialu z czterema bramkami.