Szymon Kwiatkowski
Mysłowickie Igrzyska Dzieci w minisiatkówce chłopców. Która szkoła okazała się lepsza? MOSiR Mysłowice
15 stycznia na hali przy ul. Jasińskiego odbyły się Mysłowickie Igrzyska Dzieci w minisiatkówce chłopców. W rozgrywkach udział wzięły cztery szkoły podstawowe z Mysłowic.

Mysłowickie Igrzyska Dzieci w minisiatkówce chłopców

W poniedziałek najlepsze zespoły turniejów eliminacyjnych brały udział w finałach miejskich. Do obrony ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17. Ich tegorocznymi rywalami byli młodzi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej nr 14.

Rozgrywki zainaugurowało starcie mistrzów z brązowymi medalistami z 2023 roku – SP 14. Mocno w to starcie weszli uczniowie z Krasowej, którzy wywalczyli sobie solidną zaliczkę. „Czternastka” jednak nie odpuszczała i punkt po puncie zbliżała się do oponentów. Końcówka seta przyniosła zaciętą rywalizację, z której zwycięsko wyszło SP 14. Drugi set to pełna dominacja uczniów z Morgów, którzy finalnie pokonali SP 17 rezultatem 2:0, zapewniając sobie tym samym awans do finału.

Drugie starcie również dostarczyło wiele emocji. Pierwszy set zwyciężyli uczniowie z SP 13 a drugi uczniowie z SP 15, przez co do rozstrzygnięcia starcia potrzebny był tie-break. Zawodnicy walczyli w nim o każdy punkt. Finalnie ze spotkania zwycięsko wyszli zawodnicy SP 13, którzy obronili drugą w tym meczu piłkę meczową, a następnie objęli prowadzenie i zdobyli zwycięstwo.

„Mały” finał

„Mały finał” pomiędzy SP 17 oraz SP 15, podobnie jak wcześniejsze spotkanie „Piętnastki” dostarczył wielu sportowych emocji. Pierwszy, bardzo wyrównany set padł łupem uczniów z Krasowej, a zakończył się on rezultatem 25:23. Drugie starcie zawodników skończyło się tym samym wynikiem, ale tym razem na korzyść uczniów z Wesołej.

Kolejny tie-break w wykonaniu SP 15 przyniósł drugi tego dnia rollercoaster. Koniec końców „Piętnastka” wygrała 3 set wynikiem 16:14, pieczętując tym samym zdobycie brązowych medali. Mistrzowie z poprzedniego roku, tym razem do swoich szkół wrócili bez medali. Finałowe stracie „Trzynastki” z SP 14 od początku przebiegało po myśli tych drugich. Pierwszy set szybko zakończony do 8, drugi do 9, dał tytuł zawodnikom „Czternastki”.