Najniższy wymiar kary. ROW przegrał w Pucharze z Zagłębiem Lubin aż 0:4

Barbara Kubica
ROW przegrał w Pucharze z Zagłębiem Lubin aż 0:4
ROW przegrał w Pucharze z Zagłębiem Lubin aż 0:4 Barbara Kubica
ROW Rybnik przegrał dziś na własnym boisku w Pucharze Polski z ekipą Zagłębia Lubin aż 0:4. Rybniczanie odpadli z dalszej walki, a Miedzowie w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

Swojej gry w piłkę nie pokazaliśmy na boisku wcale. A nie grając w piłkę, nie da się meczu wygrać. Zagłębie w pełni zasłużyło na wygraną - mówił po wczorajszym meczu Energetyka ROW Rybnik z Zagłębiem Lubin kapitan drużyny gospodarzy Mariusz Muszalik. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Faworyci spotkania, czyli Miedzowi urządzili sobie w Rybniku kanonadę i spotkanie wygrali aż 0:4.
Słowa kapitana rybnickiej ekipy najlepiej obrazują, to co działo się przez całe 90 minut na boisku. Zawodnicy z Lubina przez całe spotkanie prowadzili grę, tylko momentami pozwalali dojść do głosu zawodnikom z Rybnika. Cztery strzelone bramki, to najniższy wymiar kary dla grającego na co dzień w II lidze ROW-u.

Pierwszą bramkę gości z Lubina strzelili już w 16 minucie. 10 minut później po ładnej akcji gości, którzy kompletnie "rozklepali" obronę rywali, było już 0:2. Po drugiej straconej bramce do głosu doszli na moment rybniczanie. Strzały Sobczaka i Musiolika były jednak niecelne.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. KGHM trzeciego gola zdobył już w 52 minucie meczu i było już pewne, że ROW powalczy w tym meczu wyłącznie o honorowe trafienie. Rybniczanom nie udala się nawet ta sztuka. Wynik na 0:4 w 58 minucie ustalił Krzysztof Piątek.

Jego drużyna w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzy się z ekipą Znicza Pruszków. Marzący o powrocie do I lig ROW może się już natomiast koncentrować na najbliższym ligowym spotkaniu. We wtorek rywalem rybniczan będzie Zagłębie Sosnowiec. - Ta porażka w Pucharze jest dla nas jak zimny prysznic. Liczę, że to na nas podziała przed wtorkowym spotkaniem - mówił Mariusz Muszalik.

*Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
*QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
*Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]