Serwis narciarski Serwis narciarski
  Bielsko-Biała: policjanci uczyli jeździć na nartach na...

  Bielsko-Biała: policjanci uczyli jeździć na nartach na Dębowcu [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja uczyła bezpiecznych zasad jazdy na nartach
  1/32
  przejdź do galerii

  Policja uczyła bezpiecznych zasad jazdy na nartach ©Mat. policyjne

  Policjanci odwiedzili stok na bielskim Dębowcu, gdzie trwała ogólnopolska akcja pod hasłem „Bezpiecznie na narty”. Policjanci mówili narciarzom, jak bezpiecznie zachowywać się na stoku i dlaczego nie powinno się pić alkoholu jeżdżąc na nartach czy snowboardzie.
  Liczne gry, zabawy i konkursy z cennymi nagrodami, a przede wszystkim cenna nauka jazdy na nartach. Wszystkie te atrakcje czekały na narciarzy, którzy w minioną niedzielę odwiedzili stok na bielskim Dębowcu, gdzie trwała ogólnopolska akcja pod hasłem „Bezpiecznie na narty”.

  Celem tej akcji, oprócz popularyzacji sportów śnieżnych wśród dzieci i młodzieży, była edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. W działania włączyli się także policjanci pełniący służbę na stokach narciarskich z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy posiadają uprawnienia instruktorów narciarstwa.

  W tym dniu każdy mógł skorzystać z porad policjantów. Pod ich czujnym okiem, zarówno dorośli jak i dzieci, szlifowali swoje umiejętności narciarskie. Mundurowi edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na nartach. Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Najczęściej czytane