Serwis narciarski Serwis narciarski
  Ważne
  Hala Szrenicka - dużo więcej niż narty... [OPIS, TRASY,...

  Hala Szrenicka - dużo więcej niż narty... [OPIS, TRASY, CENNIK, NOCLEGI, ATRAKCJE]

  Leszek Kosiorowski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Hala Szrenicka narty
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Leszek Kosiorowski

  Zjeżdżasz i biegasz na nartach, wędrujesz do największych karkonoskich atrakcji. Wieczory spędzasz na długich rozmowach w przytulnych schroniskach... Jeśli nie przeszkadza Ci, że mieszkasz w górskim schronisku, gdzie standard nie jest tak wysoki, jak w dobrym hotelu, ale jest za to o wiele taniej, to Hala Szrenicka jest miejscem dla Ciebie!
  Na Hali Szrenickiej w Karkonoszach powyżej Szklarskiej Poręby na narciarzy zjazdowych czekają dwa 636-metrowe orczyki z bardzo szeroką nartostradą, ocenianą pod względem trudności jako średnia. Należą do ośrodka Ski Arena Szrenica i są połączone z resztą jej wyciągów i tras. Na Halę Szrenicką dostaniemy się z jej dolnej stacji w Szklarskiej Porębie dwuosobowym krzesełkiem i nowoczesną kanapą Karkonosz Express. Górne stacje obu kolejek dzieli od Hali Szrenickiej krótki zjazd.

  Dzięki wspaniałemu położeniu na wysokości około 1200 metrów n.p.m. i rewelacyjnym widokom na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórska, Hala Szrenicka ma wielu swoich fanów. Tym bardziej, że zarówno na niej, jak i pobliskiej Szrenicy, są schroniska, w których można nocować. Nie brakuje narciarzy, którzy właśnie te dwa miejsca wybierają jako bazę swoich zimowych pobytów w Karkonoszach.

  Gdy nocuje się na Hali Szrenickiej i Szrenicy, wypoczynek nabiera zupełnie innego wymiaru, niż wtedy, gdy nocujemy na dole, w mieście. Górskie wschody i zachody słońca, przepiękny krajobraz (gdy pogoda łaskawa) przez cały dzień, jak również znakomite możliwości spędzania wolnego czasu w inny, aktywny sposób - to wszystko jest w zasięgu ręki.

  Pieszo bądź na nartach śladowych można przejść się na Śnieżne Kotły - cudowne krajobrazowo miejsce na głównym grzbiecie Karkonoszy. Zaledwie o 2700 metrów w dół oddalony jest zjawiskowy, 27-metrowy wodospad Kamieńczyka z bufetem i schroniskiem. Tylko około pięciu kilometrów, odnowionym szlakiem, pełnym drewnianych podestów, jest do Jakuszyc - miejsca z najlepszymi trasami do biegania na nartach w Polsce.

  Można też przejść się (to tylko pół godziny) na czeską stronę, do schroniska Vosecka bouda, gdzie miło posiedzieć przy piecu kaflowym oraz zjeść knedliki z gulaszem i napić się czeskiego piwa. Do Voseckiej boudy docierają ratrakowane narciarskie trasy biegowe Karkonoskiej magistrali, która biegnie przez całe czeskie Karkonosze.

  Hala Szrenicka to wymarzone miejsce na prawdziwie górskie, narciarskie wakacje. Ale nie dla każdego... Jeśli ktoś ceni sobie wysoki komfort miejsca pobytu, niech wybierze hotel na dole. Na Hali Szrenickiej i Szrenicy śpi się w pokojach bez łazienek, w dużej mierze wieloosobowych, z toaletami i łazienkami wspólnymi dla wszystkich, z wejściem z korytarzy.

  Ceny są jednak kilka razy niższe od hotelowych - nocleg na Hali Szrenickiej kosztuje 30-40 zł (dzieci do 12 lat płacą połowę) plus 7 złotych dopłaty za pościel. Na spanie w pokoju z umywalką zapłacimy 45 zł. Na Szrenicy na nocleg wydamy 28-45 zł plus 8 zł za pościel, a gdy chcemy mieć łóżko w pokoju z umywalką - 36-50 zł.

  W obu schroniskach są bufety ze smacznym jedzeniem w rozsądnych cenach - dania obiadowe znajdziemy już za kilkanaście złotych.

  Orczyki na Hali Szrenickiej nie mają osobnego cennika - obowiązuje ten dla Ski Areny Szrenica, czyli dzienny (godz. 8.30-16) karnet za 96 zł (dorośli), 57 zł (dzieci do 14 lat), 76.50 zł (seniorzy od 60 lat i młodzież w wieku 15-18 lat). Bilety czterogodzinne odpowiednio po 77, 46 i 61 zł.

  Zobacz też: Ski & Sun Świeradów-Zdrój, czyli gondolą do nieba! [OPIS, TRASY, CENNIK, ATRAKCJE, NOCLEGI]

  Zobacz też: Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie [OPIS, TRASY, CENNIK, ATRAKCJE, NOCLEGI]

  Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?


  Warunki narciarskie i pogoda w woj. dolnośląskim: Zieleniec SKI Arena, Czarna Góra, SkiArena Szrenica, Świeradów Zdrój, Łysa Góra, Przy Górze Ski, Karpacz Biały Jar, Koziniec SKI Czarna Góra, Lądek Zdrój


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Najczęściej czytane