Narciarskie zawody na Złotym Groniu w Istebnej [ZDJĘCIA]

Olga Krzyżyk
Najlepsi otrzymali puchary i nagrody
Najlepsi otrzymali puchary i nagrody UM Chorzów
Znamy najlepszych narciarzy, którzy najszybciej pokonali bramki slalomu giganta podczas 6 otwartych zawodów w narciarstwie i snowboardzie o puchar prezydenta Chorzowa. W zawodach wzięło udział prawie 120 uczestników.

Na stoku narciarskim Złoty Groń w Istebnej odbyły się 6. otwarte zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o puchar prezydenta Chorzowa. W rywalizacji uczestniczyło prawie 120 osób. Zawodnicy mieli do przejechania dwa zjazdy slalomu giganta. Najlepszą zawodniczką została Marta Kotala. Na drugim miejscu była Agata Ostas, a na trzecim Nicoletta Król. Z kolei najszybszy narciarz to Marek Malich. Drugie miejsce zajął Lech Gurbiel, a trzecie Marcin Zawadzki.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 17 kategoriach indywidualnych oraz kategorii rodzinnej. Zawodnicy mieli do przejechania 2 zjazdy slalomu giganta o długości ok. 600 metrów. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, bony do sklepu Decathlon Katowice oraz vouchery do Laserhouse i Parku Trampolin JumpWorld. W kategoriach narciarskich Open najlepsza zawodniczka otrzymała zaproszenie do centrum Spa w Styl Spa Chorzów, natomiast najlepszy zawodnik wygrał dwudniowy pobyt w Hotelu Alpin w Szczyrku

W kategorii rodzinnej, w której wzięło udział 13 zespołów, oprócz pucharów i dyplomów, zwycięzcy mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Trzecia najlepsza rodzina otrzymała voucher na 3 dniowy pobyt dla 4 osób w jednym z hotelu sieci Focus. Rodzina, która stanęła na drugim miejscu podium będzie mogła skorzystać z samochodu marki BMW na weekend z pełnym bakiem, natomiast dla zwycięzców kategorii rodzinnej przygotowano voucher o wartości 2.000 zł na wycieczkę/wczasy, ufundowany przez Salon Firmowym BP Itaka AKS Chorzów. Ponadto wśród rodzin, które nie stanęły na podium wylosowano samochód na weekend marki BMW z pełnym bakiem.

Dodatkową atrakcją były darmowe testy nart i desek snowboardowych, udostępnionych w namiocie Decathlon Katowice, który radził również jak dobrze dobrać sprzęt oraz pokazywał jak własnoręcznie smarować narty i deski.