Serwis narciarski Serwis narciarski
  Ośrodek narciarski SPALONA. Biegówki w Górach Bystrzyckich...

  Ośrodek narciarski SPALONA. Biegówki w Górach Bystrzyckich [TRASY, CENY, KAMERA NA ŻYWO]

  Marzena Gołębiowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ośrodek Narciarstwa Biegowego Spalona - TRASY, WARUNKI, CENY
  1/8
  przejdź do galerii

  Ośrodek Narciarstwa Biegowego Spalona - TRASY, WARUNKI, CENY ©spalona.com

  Spalona to niewielka wioska położona w Górach Bystrzyckich na Ziemi Kłodzkiej. Walory tego miejsca są nieocenione i coraz więcej osób je odkrywa. Wysokość nad poziomem morza oraz specyficzny mikroklimat stwarzają idealne warunki dla sportów zimowych, porównywalne z Zieleńcem i Jakuszycami.
  Najważniejsze atuty to wspaniale przygotowane trasy naciarstwa biegowego o długości ponad 40 kilometrów oraz sztucznie dośnieżany, oświetlony wyciąg narciarski.

  W pozostałych okresach z pewnością pobliskie tereny docenią rowerzyści oraz turyści chodzący po górach. Gęsta sieć dróg i szlaków nie pozwoli się nudzić, a kolejne ciekawe miejsca czekają na odkrycie. Widoki na górskie lasy i łąki, spacery po nich, a jesienią także obfite grzybobrania to kolejne walory Spalonej.


  OŚRODEK SPALONA - SCHEMAT TRAS BIEGOWYCH - MAPA TRAS NARCIARSKICH


  Ośrodek Narciarstwa Biegowego Spalona - TRASY, WARUNKI, CENY spalona.com


  Atrakcyjność turystyczna miejscowości została dostrzeżona już na początku XX wieku, kiedy to istniejącą na wysokości 811 m n.p.m. gospodę przekształcono w schronisko, obecnie funkcjonujące pod nazwą Jagodna.

  Niewielka baza noclegowa Spalonej powoduje, że mamy gwarancję spokoju, ciszy i kameralnego wypoczynku.

  TRASY BIEGOWE - OŚRODEK SPALONA:
  • Czarna | 12km
  • Czarna | 14km
  • Czarna | 15km
  • Czerwona | 4,6km
  • Zielona | 6km
  • Niebieska | 7km


  Łącznie system tras to ponad 200 km maszynowo uprawianych szlaków biegowych, połączonych ze sobą w spójny projekt, gdzie przekraczamy granice polsko-czeską wielokrotnie, a przygoda nie ma końca.

  SPALONA - WYCIĄGI NARCIARSKIE I TRASY ZJAZDOWE


  W Spalonej, poniżej Schroniska Jagodna znajduje się wyciąg talerzykowy o długości 350 m. Stok zalicza się do łatwiejszych i z pewnością odnajdą tutaj odpowiednie warunki narciarze rekreacyjni i początkujący.

  Różnica wzniesień około 50 metrów i łagodne nachylenie, pomagają nabrać pewności i poczuć bezpieczną przyjemność z jazdy.

  Wyciąg czynny jest w sezonie codziennie w godzinach od 9:30 do 16:30, a w piątki i soboty jest jeszcze opcja nocnej jazdy przy sztucznym oświetleniu od 17:30 do 20:30.

  Ceny karnetów są niskie w porównaniu z obecnymi cennikami większych ośrodków narciarskich, najdroższa opcja to 40 zł za karnet całodzienny.

  W Schronisku Jagodna znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a szkolenie z instruktorem umówimy bezpośrednio na stoku.

  W niedużej odległości znajdują się wyciągi narciarskie w Zieleńcu (15 km) oraz po czeskiej stronie granicy: Bedrihovka (8 km), Cerna Voda (8 km), Ricky w Orlickich Horach (17 km).

  WYCIĄGI NARCIARSKIE SPALONA - CENNIK 2017


  Rodzaj karnetuNormalnyUlgowy (do 16 lat)
  Karnet Całodzienny 40 zł 36 zł
  Karnet 9:30-13:00 28 zł 26 zł
  Karnet 11:00-13:00 24 zł 22 zł
  Karnet 11:00-16:30 33 zł 31 zł
  Karnet 12:00-16:30 30 zł 28 zł
  Karnet 13:00-16:30 28 zł 26 zł
  Karnet 14:00-16:30 24 zł 22 zł
  Karnet 15:00-16:30 20 zł 18 zł
  10 wjazdów 30 zł 30 zł
  1 wjazd 3 zł 3 zł

  SPALONA - Noclegi

  : Schronisko Jagodna
  Są takie miejsca w naszych polskich Sudetach, gdzie wciąż jeszcze to do Natury należy ostatnie słowo. Miejsca, stanowiące enklawę kojącej ciszy i spokoju, gdzie żywy jest duch prawdziwego turysty, wędrującego z pozdrowieniem na ustach. Takim właśnie miejscem są Góry Bystrzyckie. W samym zaś sercu tychże gór, na (umownej) Przełęczy Spalona, 811 m n.p.m, znajduje się schronisko – Jagodna. Schronisko dysponuje pokojami 2-9os. w standardzie turystycznym.  Warunki narciarskie i pogoda w woj. dolnośląskim: Zieleniec SKI Arena, Czarna Góra, SkiArena Szrenica, Świeradów Zdrój, Łysa Góra, Przy Górze Ski, Karpacz Biały Jar, Koziniec SKI Czarna Góra, Lądek Zdrój

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama