Serwis narciarski Serwis narciarski
  Sosnowiec: tłumy na Górce Środulskiej [ZDJĘCIA]

  Sosnowiec: tłumy na Górce Środulskiej [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: tłumy na Górce Środulskiej [ZDJĘCIA]
  1/27
  przejdź do galerii
  Sporo sosnowiczan i mieszkańców sąsiednich miast odwiedza Górkę Środulską. Jedyny w Zagłębiu Dąbrowskim stok narciarski to gratka nie tylko dla miłośników nart i snowboardu, ale też dla dzieciaków, bo obok stoku w parku pojeździć można na sankach.
  Na Górce Środulskiej czynne są oba stoki. Można z nich korzystać codziennie od godziny 10 do 22, oczywiście, jeśli pozwalają na to warunki, a te są wyśmienite. Warto pamiętać, że przez cały okres ferii zimowych dzieci i młodzież z Sosnowca, a także uczący się w sosnowieckich szkołach mieszkańcy innych miast od poniedziałku do piątku, do godziny 15 mieszkańcy mogą korzystać ze stoku za darmo za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.


  Ile za korzystanie ze stoku zapłacą pozostali?

  Za karnet obejmujący dziesięć wyjazdów płaci się 8 złotych od poniedziałku do piątku i 10 złotych w weekendy. Są też karnety czasowe. Za godzinny zapłacimy 6 złotych w tygodniu i 7 zł w soboty i niedziele, za dwugodzinny - odpowiednio 8 i 9 złotych, za trzygodzinny - 14 i 15 złotych, za czterogodzinny - 16 i 17 złotych.

  Ceny korzystania z dużego stoku to w przypadku karnetu dziesięciowyjazdowego 18 złotych od poniedziałku do piątku i 20 złotych w soboty, niedziele i święta. Karnet godzinny w tygodniu kosztuje 12 złotych, a w weekendy - 18 złotych; dwugodzinny odpowiednio - 16 i 23 złote, trzygodzinny - 20 i 32 złote, a czterogodzinny - 28 i 37 złotych.

  Karnet ważny od godziny 10 do 15 kosztuje 32 złote w tygodniu i 39 złotych w weekendy, zaś taki, który uprawnia do korzystania z wyciągów między 15 a 22 - 45 złotych w tygodniu i 54 złote w soboty, niedziele i święta.

  Na Górkę warto przyjść również na narty. Na stoku wzniesienia między stokiem narciarskim a kładką przy przystanku autobusowo-tramwajowym na Środuli każdego dnia można spotkać wielu małych sosnowiczan z opiekunami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Najczęściej czytane