Serwis narciarski Serwis narciarski
  Warunki narciarskie w Beskidach. Dziś Skolnity [WIDEO...

  Warunki narciarskie w Beskidach. Dziś Skolnity [WIDEO ZAPOWIEDŹ]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Beskidach poprószyło ostatnio śniegiem i zrobiło się jeszcze bardziej biało. Mimo delikatnej i - jak zapowiadają górale -chwilowej odwilży, na stokach w Wiśle czy Szczyrku narciarzy nie brakuje, bo trasy są znakomicie przygotowane. A od poniedziałku znów prognozowane są mrozy.
  Ośrodek Narciarski Skolnity w Wiśle
  1/17
  przejdź do galerii

  Ośrodek Narciarski Skolnity w Wiśle ©Łukasz Klimaniec

  Choć w Beskidach zawitała lekka odwilż (+1 st.C) warunki do jazdy na miękkim śniegu są bardzo dobre. A według prognoz od poniedziałku znowu będą mrozy. W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wszystkie trasy w poza trasą nr 1. W Centralnym Ośrodku Sportu szusować można na niebieskich trasach - Ondraszek i Widokowa, czerwonej Kaskadzie do Jaworzyny oraz czarnej FIS. Nie ma natomiast możliwości zjazdu z Jaworzyny do dolnej stacji.


  Zobacz galerię

  W Wiśle działają praktycznie wszystkie wyciągi i stacje narciarskie, na których leży od 30 do 100 cm śniegu.
  - Warunki są bardzo dobre. Na trasie niebieskiej mamy ponad metr śniegu, na trasie czerwonej około metra. Rewelacja! - zapewnia Janusz Tyszkowski, właściciel ośrodka Skolnity, który mieści się w samym centrum Wisły. Narciarze mogą tu szusować na trasach o długości 1100 metrów i 1000 metrów. Do tego mają do dyspozycji 4-osobową kolej 800-metrową. Na szczycie znajduje się gratisowy wyciąg dla dzieci i osób uczących się jazdy na nartach.

  Na świetnie przygotowanych trasach narciarze szusują od 8.00 do 21.00. W sobotę na trasie czerwonej odbędą się XVII mistrzostwa Rudy Śląskiej w narciarstwie alpejskim. Dlatego trasa częściowo będzie wygrodzona.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gry On Line - Zagraj Reklama