Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nastolatka z Żor próbowała odebrać sobie życie. Gdy zjawili się policjanci, dziewczynka stała już w pobliżu torów

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Gdy zjawili się policjanci, dziewczynka stała już w pobliżu torów
Gdy zjawili się policjanci, dziewczynka stała już w pobliżu torów Policja.pl, Pixabay.com, zdjęcia poglądowe
Liczyła się każda minuta, by uniknąć tragedii. Gdy policjanci drogówki z Żor usłyszeli komunikat o dziewczynce, która próbuje targnąć się na swoje życie, rzucili swoje obowiązki i ruszyli jej na pomoc. Nastolatka stała już w okolicy torowiska...

Nastolatka z Żor próbowała targnąć się na swoje życie

W piątek 17 marca po godzinie 18.00, do żorskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie ulicy Kościuszki znajduje się nastolatka, która postanowiła targnąć się na swoje życie. Dziewczynka znajdowała się w rejonie torów kolejowych. Na szczęście tuż obok znajdował się patrol ruchu drogowego, którego funkcjonariusze postanowili natychmiast zareagować.

- Kiedy usłyszeli komunikat o nastolatce potrzebującej pomocy – nie czekali ani chwili… - informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy żorskiej policji.

W rejonie torowiska rzeczywiście znajdowała się dziewczynka, która potrzebowała pomocy. Na jej ciele znajdowały się rany, które zostały opatrzone przez policjantów. Nastolatka została zabrana do radiowozu, a następnie przekazana rodzinie i Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Niewiele brakowało, a finał tej sprawy mógłby być znacznie bardziej tragiczny.

Gdzie możesz szukać pomocy?

Gdy nie radzisz sobie z własnymi problemami, przychodzą Ci do głowy złe myśli, sięgnij po pomoc. Jak podkreślają psycholodzy, nie ma się czego bać, a wspólnie będzie łatwiej rozwiązać dany problem.

- Szukanie pomocy, to nie jest obciach. Przychodzenie do psychologa nie jest wstydem - podkreśla psycholog Oliwia Szymańska.

To właśnie rozmowa z drugą osobą może być receptą na rozwiązanie problemów. W tym może pomóc wizyta u psychologa, której nie powinniśmy się wstydzić.

- Żyjemy w takim świecie, w którym ludzie wstydzą się problemów psychicznych. Wstydzą się, że muszą szukać pomocy. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że osoby, które mówią o tym, że chodzą do psychologa czy psychiatry, najczęściej w swoich środowiskach spotykają się z akceptacją i zrozumieniem - wskazuje Rzecznik Praw Pacjenta.

Warto zapamiętać bezpłatne numery telefonów, z których można skorzystać w przypadku trudnych przeżyć lub chęci pomocy osobie zagrożonej samobójstwem lub przeżywającej głęboki kryzys.

  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123;
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dzieci i młodzieży: 116 111;
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12;
  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera