Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nawet słodycze bywają zdrowe

Iwona Zapart
Konsumenci coraz chętniej kupują słodycze w opakowaniach nawiązujących do konkretnych świąt, uroczystości. Wielkanoc nie jest tu wyjątkiem, szczególnie że zbiega się z nadejściem wiosny. Najwyższy czas zamówić świąteczne słodkości. Na co musimy zwrócić uwagę, aby nie kupić bubli?

Cała tajemnica tkwi w etykiecie. Warto wiedzieć, co kryje lista składników, bo oprócz podstawowych substancji, takich jak: białka, cukry, tłuszcze wprowadzane są nazwy i symbole E, z których rozszyfrowaniem niejedna osoba może mieć problem. Generalna zasada jest taka: im krótsza lista E na produkcie, tym lepiej!

Zgodnie z nowymi regulacjami, konsument powinien być poinformowany o: nazwie produktu, wykazie składników, substancjach powodujących alergie, ilości oznaczonych składników, ilości netto żywności, dacie minimalnej trwałości lub terminie przydatności do spożycia, danych dotyczących specjalnych warunków przechowywania lub użycia żywności, nazwie i adresie producenta lub importera, o kraju lub miejscu pochodzenia żywności itp.

W słodyczach i ciastach nie powinno być w nadmiarze cukru, choć nie każdy cukier jest zły. Dobrze, gdy produkty zawierają naturalne zamienniki cukru, np. miód, syrop z agawy, syrop klonowy, stewię (zioło słodowe).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!