Odra Opole - GKS Tychy WYNIK, WIDEO Mecz na szczycie dla tyszan, którzy są liderem Fortuna 1. Ligi

Trener GKS-u Tychy Dariusz Banasik.
Trener GKS-u Tychy Dariusz Banasik. Lucyna Nenow
W niedzielę 6 sierpnia 2023 roku w meczu 3. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Odrą w Opolu 2:0 (0:0). W 41. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a od 51. minuty grali w dziesiątkę.

Po dwóch kolejkach nowego sezonu GKS Tychy i Odra Opole miały po 6 punktów. Odra była liderem, a GKS zajmował 3. miejsce. Opolanie zaczęli od zwycięstwa w Rzeszowie nad Stalą 5:2, a następnie pokonali u siebie Resovię 3:0. Tyszanie wygrali w Warszawie z Polonią 3:2 i też na wyjeździe ze Stalą 2:1. W niedzielę przyszło im trzeci raz z rzędu rywalizować „w delegacji”.

- Oglądałem oba mecze Odry i można powiedzieć, że oba im się ułożyły - ocenił trener GKS-u Dariusz Banasik. - To zespół, który ma sześć punktów, osiem zdobytych bramek, ale ma swoje minusy i jest do pokonania. Choć jest też groźnym zespołem i spodziewam się trudnego meczu.

Odra Opole - GKS Tychy: Kikolski obronił karnego Makuszewskiego

Goście z Tychów od początku starali się zagrozić bramce Odry. Dwa razy strzelał Bartosz Śpiączka, ale piłka trafiła do rąk Bartosza Halucha. Bramkarz gospodarzy poradził sobie też w 23. minucie z bardzo dobrym, technicznym strzałem z rzutu wolnego Marcela Błachewicza. W 34. minucie próbował Mateusz Radecki i Haluch nie bez problemów, ale znów sobie poradził.

W 41. minucie to jednak Odra mogła prowadzić, bo miała rzut karny. Maciej Makuszewski nie zdołał jednak pokonać Macieja Kikolskiego. Dobijał jeszcze Borja Galan, ale bramkarz GKS-u też był górą!

Odra Opole - GKS Tychy: Joker Niewiarowski znów to zrobił!

Od 51. minuty Odra grała w „10”. Drugą żółtą kartkę, a po niej czerwoną zobaczył Wojciech Kamiński. Trzy minuty później GKS miał świetną okazję zmarnowaną przez Śpiączkę, który strzelił nad bramką. Szansę zmarnował też Wiktor Żytek w 67. minucie, a po kolejnych pięciu minutach znów Śpiączce nie udało się skierować piłki do siatki.

Trener Banasik reagował zmianami i rezerwowy Wiktor Niewiarowski zdobyła gola. To było jego trzecie trafienie w trzecim kolejnym meczu! Niewiarowski strzałem z 5 metrów pokonał Halucha.

W doliczonym czasie wynik ustalił Daniel Rumin, kierując piłkę do siatki z bliska po podaniu Radeckiego. GKS Tychy z kompletem punktów został liderem I ligi!

Odra Opole - GKS Tychy 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wiktor Niewiarowski (79), 0:2 Daniel Rumin (90+6)

Odra: Artur Haluch - Mateusz Spychała (88. Tomas Mikinić), Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Jakub Szrek (88. Artur Pikk) - Maciej Makuszewski (84. Adrian Purzycki), Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Jakub Antczak (84. Michał Surzyn) - Borja Galan, Dawid Czapliński (84. Michał Bednarski).

GKS Tychy: Maciej Kikolski - Dominik Połap (67. Krzysztof Machowski), Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz - Przemysław Mystkowski (74. Patryk Mikita), Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Marcin Szpakowski (67. Wiktor Niewiarowski) - Bartosz Śpiączka (83. Daniel Rumin).

Żółte kartki: W. Kamiński, M. Kamiński, Antczak, Szrek - Błachewicz, Mystkowski, Połap, Nedić

Czerwona kartka: Wojciech Kamiński (51' Odra - za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)