Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, ZDJĘCIA Trener Artur Derbin zaczął pracę od cennego remisu

W poniedziałek 28 sierpnia 2023 roku w ostatnim meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Odrą w Opolu 0:0. Sosnowiczan pierwszy raz poprowadził trener Artur Derbin, który wrócił do Zagłębia po siedmiu latach przerwy. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Zagłębie przystąpiło do meczu w Opolu z jednym punktem na koncie, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Sosnowca przegrał trzy poprzednie mecze i z pracy z drużyną zrezygnował Krzysztof Górecko. Do klubu wrócił Artur Derbin, a Marcin Malinowski, który prowadził drużynę razem z Górecko, został asystentem nowego-starego trenera. Derbin ponowny debiut miał z Odrą, która wygrała dwa mecze z rzędu i zgromadziła w pięciu kolejkach 12 punktów (tylko dwa mniej niż liderująca Miedź Legnica).

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec: Bez goli do przerwy

Odra szybko chciała „napocząć” rywala i zaczęła mecz od zdecydowanych ataków. W 14. minucie Mateusz Kos z trudem odbił piłkę po główce Piotra Żemły po rzucie rożnym. Zagłębie przetrwało szturm i próbowało się odgryzać. W 34. minucie goście oddali pierwszy celny strzał, gdy Juan Camara uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką. Dwie minuty później Sebastian Bonecki zatrudnił bramkarza gospodarzy i Artur Haluch złapał piłkę. W 40. minucie z bliska główkował Kamil Biliński, ale wprost w bramkarza.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec: Goście się nie dali

Po przerwie znów Odra przejęła inicjatywę. W 51. minucie Kos obronił strzał z dystansu Rafała Niziołka. Po pięciu kolejnych minutach Borja Galan strzelił z ostrego kąta nad poprzeczką. W 75. minucie Adrian Purzycki uderzył tuż przy słupku z pola karnego. Minutę później wreszcie goście dali znać o sobie, bo Bonecki ponownie sprawdził czujność Halucha.

W 84. minucie zrobiło się gorąco przed bramką Zagłębia - Kos odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Macieja Makuszewskiego, a Dominik Jończy wyekspediował futbolówkę. Również w czterech doliczonych minutach opolanie próbowali jeszcze zgarnąć pełną pulę. Sosnowiczanie zdobyli jednak cenny punkt.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Odra: Artur Haluch - Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Jakub Szrek (68. Artur Pikk) - Maciej Makuszewski, Rafał Niziołek, Adrian Purzycki, Maciej Wróbel, Borja Galan - Dawid Czapliński (76. Din Sula).

Zagłębie: Mateusz Kos - Konrad Wrzesiński, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Oleksij Bykow, Juan Camara - Nikodem Zielonka (64. Adrian Troć), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki (79. Meik Karwot), Joel Valencia (87. Tymoteusz Klupś) - Kamil Biliński.

Żółte kartki: Niziołek, Kamiński, Żemło, Purzycki - Karwot

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 2.000