Odra Wodzisław - LKS Goczałkowice 1:1 ZDJĘCIA RELACJA Ekipa Piszczka zatrzymana w Wodzisławiu

Piotr Chrobok
LKS Goczałkowice odrobił straty, ale nie zadał decydującego ciosu w meczu z Odrą Wodzisław   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
LKS Goczałkowice odrobił straty, ale nie zadał decydującego ciosu w meczu z Odrą Wodzisław Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Lider z Goczałkowic zatrzymany. Drużyna Łukasza Piszczka, która dotychczas odniosła same zwycięstwa, tym razem musiała zadowolić się remisem. Goście przegrywali przez niespełna godzinę, od 25. aż do 80. minuty, gdy punkt uratował Piotr Ćwielong zdobywając bramkę głową. Zobaczcie zdjęcia z meczu Odra Wodzisław - LKS Goczałkowice!

Odra Wodzisław - LKS Goczałkowice 1:1. Ekipa Piszczka zatrzymana w Wodzisławiu

Liderujący w tabeli grupy trzeciej, III ligi LKS Goczałkowice z Łukaszem Piszczkiem na czele był kolejnym rywalem jeszcze poszukującego pierwszego zwycięstwa na własnym obiekcie beniaminka - Odry Wodzisław.

Podopieczni trenera Damiana Nowaka stanęli przed wymagającym zadaniem ogrania niepokonanych goczałkowiczan i skruszenia defensywy dowodzonej przez 66-krotnego reprezentanta Polski.

Faworytem starcia w Wodzisławiu bez cienia wątpliwości określano drużynę z Goczałkowic. Goście w pełni wywiązywali się ze swojej roli już od pierwszego gwizdka sędziego. W ciągu pierwszych kilku minut nie dali nawet dotknąć piłki graczom Odry.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ODRA WODZISŁAW - LKS GOCZAŁKOWICE

Gorzej było z podbramkowymi sytuacjami. Uderzenie Piotra Ćwielonga z 7. minuty gry przez długi czas było jedynym i to w dodatku niecelnym. Wkrótce gościom zupełnie zabrakło animuszu, a do głosu zaczęli dochodzić miejscowi.

Po kilku szarżach i raczej niegroźnych okazjach, wodzisławianie w 25. minucie wysunęli się na prowadzenie. Z sprzed pola karnego w słupek uderzył najbardziej doświadczony w zespole gospodarzy Marcin Wodecki. Piłka wyszła w pole, ale tam czekał już na nią Jan Borek, który wykazał się największym sprytem i skierował ją do siatki.

Był to pierwszy gol stracony przez goczałkowiczan w tym sezonie wliczany do bilansu bramkowego po tym jak wynik meczu ze Ślęzą Wrocław zweryfikowano z 1:1 na walkower 3:0 dla LKS-u. Chwilę później mogło być już 2:0. Podopieczni trenera Nowaka ponownie ostemplowali słupek. Tym razem w obramowanie bramki trafił Kamil Chiliński.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęła Odra. Zawodnicy z Goczałkowic nie byli w stanie przeciwstawić się prującym do przodu miejscowym. Zaczęli także popełniać szkolne błędy w defensywie, których nie wystrzegł się nawet Piszczek.

Były reprezentant Polski starał się jednak nadrabiać grą do przodu. Będący drugim trenerem prawy obrońca instruował także swoich kolegów. Niewiele jednak z tego wynikało. Ze strzałami zawodników LKS-u bezproblemowo radził sobie Kamil Antkowiak.

W 74. minucie kapitalny strzał głową oddał Arkadiusz Lalko, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Patryk Szczuka. Na dziesięć minut przed końcem wyrównał gracz także z bundesligową przeszłością – Ćwielong. Niewiele potem w słupek trafił kapitan, Łukasz Hanzel.

Od 86. minuty po boisku przy ulicy Bogumińskiej oprócz Łukasza Piszczka biegał też Piotr Zieliński, jednak zawodnika Odry z reprezentantem Polski i piłkarzem Napoli łączą jedynie imię i nazwisko oraz gra w linii pomocy.

Ani Piszczek, ani Zieliński, ani nawet żaden z innych zawodników jednej i drugiej jedenastki nie zdołali zdobyć decydującej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Odra Wodzisław - LKS Goczałkowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jan Borek (25) 1:1 Piotr Ćwielong (80)

Odra: Antkowiak - Wenglorz, Krzyżok, Lalko, Dzierbicki, Zdunek, Mielczarek, Tarka, Wodecki, Borek, Chiliński. Trener: Damian Nowak

LKS: Szczuka - Piszczek, Baron, Zięba, Nowak, Hanzel, Jonda, Wróblewski, Matuszczyk, Szendzielorz, Ćwielong. Trener: Damian Baron

Żółte kartki: Zdunek

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)