Smolorz: Modne style wychowania dzieci

  Smolorz: Modne style wychowania dzieci

  Paweł Smolorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paweł Smolorz

  Paweł Smolorz

  Dzieci tego pokolenia pozbawiono przy okazji „unikania stresu” szacunku dla starszych, w tym rodziców i nauczycieli. Z automatu rozluźniły się stosunki - 15-latek mówi dziś do dorosłych na „ty”, bo „per pan” go „stresuje” i wtedy ma „depresję”.
  Paweł Smolorz

  Paweł Smolorz

  Niedawno sieć obiegł film ze wściekłymi „gimbusami” płci żeńskiej w roli głównej, katującymi bezlitośnie leżącą rówieśniczkę. W internecie tego typu „show” rozchodzi się błyskawicznie, więc szybko obrazki krewkich „gimbusek” z kajdankami na delikatnych rączkach z kolorowymi pazurkami, zapłakanych i przerażonych, obiegły media głównego nurtu.

  Od razu w studiach telewizyjnych zasiadły „psycholożki”, i - jak zwykle - wylewają swoje mądrości, o przyczynach, skutkach, genezie problemu, rozkładają sprawę na czynniki pierwsze, analizują, weryfikują...


  Znaleźli się też dziennikarze, którzy postanowili łączyć ten przykry spektakl z reformą edukacji PiS-u. Co dowodzi jedynie tego, że u-miar i rzetelność w tym środowisku stały się towarem na wagę złota, a sposób uprawiania tego fachu to już tylko przeciąganie liny. Rozsądek podpowiada, że nie da się w tej sprawie sądzić sprawiedliwe.

  Ale ogląd i doświadczenie każą odwrócić głowę w inną stronę - właśnie poz-najemy efekty eksperymentu o kryptonimie „bezstresowe wychowanie”, usilnie swego czasu promowanego przez pewne środowisko wrażliwych „psycholożek”. Być może chęci były dobre, ale wyszedł pedagogiczny pasztet.

  Dzieci tego pokolenia pozbawiono przy okazji „unikania stresu” szacunku dla starszych, w tym rodziców i nauczycieli. Z automatu rozluźniły się stosunki - 15-latek mówi dziś do dorosłych na „ty”, bo „per pan” go „stresuje” i wtedy ma „depresję”. Runęła hierarchia życia społecznego, bo ona jest „stresująca”, tak samo jak „stresująca” jest zasada równości praw i obowiązków. Prawa nie „stresują”, obowiązki powodują „depresję”! Te moralno-kulturowe kaleki zostały tak przygotowane do życia przez własnych rodziców. I dziś to ich problem.

  Żal tych, którzy mieli inną wizję wychowywania, a ulegli presji modnego eksperymentu speców od wychowania nie swoich dzieci. Moje „stresowe” pokolenie ma się dobrze.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kij w mrowisko...

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Stara ciuuula, czyli menda piaskowa ze cielmicczyzny ( cokolwiek by to miało znaczyć ) fandzoli, że "fszystko co nasze Polsce oddamy"!!!
   Mam dla niego propozycję, niech odda dla Śląska to, co...rozwiń całość

   Stara ciuuula, czyli menda piaskowa ze cielmicczyzny ( cokolwiek by to miało znaczyć ) fandzoli, że "fszystko co nasze Polsce oddamy"!!!
   Mam dla niego propozycję, niech odda dla Śląska to, co przez swoje parszywe 72 lata swojego komunistyczno-ORMOwskiego życia ukradł lub bezprawnie przywłaszczył z naszego Heimatu!
   A Polsce niech odda swoje stare zoki, legitymację PZPR, zdarte strzewiki, kartongi po margarynie, zdjęcie dziadziusia w hitlerowskim mundurze Wehrmachtu i kosze na hasie kere ukradł w sąsiedniej miejscowości.

   Ta stara cielmicka ciuuula, lubi rozdawać to, co do niego nie należy!
   Tak samo robił zdrajca Korfanty!!! Obiecywał bandytom z POW 5 morgów pola, krowa i chałupa pod warunkiem, że te polckie bandyty będą strzelać i mordować Ślązaków!
   Jego "wielki" bohater, czyli samozwańczy marszałek, bandyta napadający na pociągi i rabujący pieniądze - Żmudzin - Józek Piłsudski, pedzioł: Naród wspaniały, tylko ludzie kuuurwy.
   Skąd marszałek wiedział, że urodzą się takie dziwolągi jak Sandmenel, ...miech, Kormelowicki Szajsung, filoonanista, f2 i pora inkszych podciepów zza Brynicy?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xxx

   Kukejkan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Takiego debila jak ty, to szukać ze świecą nawet w internecie, który jest kopalnią debili. Jesteś prawdziwym rodzynkiem.

   Zdjęcie autora komentarza
   Wszyjsko co nasze Polsce oddamy....

   Sandman

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   takie som losy Rzeszypospolitej, jak jej młodzierzy chowanie. Nicht war drogi draj siben? hehehehehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm

   Inga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Style wychowania są tak różne i jest ich tak wiele, że ciężko się obecnie połapać...Na pewno warto wchłaniać dużo wiedzy, ale wszystko traktować z rezerwą, bo teoria często nie pokrywa się z...rozwiń całość

   Style wychowania są tak różne i jest ich tak wiele, że ciężko się obecnie połapać...Na pewno warto wchłaniać dużo wiedzy, ale wszystko traktować z rezerwą, bo teoria często nie pokrywa się z praktyką...znajdzie się ktoś, kto może polecić np blogi rodzicielskie? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SSłOWIAŃSKIE LIBER LUDY PO szczerym SWINIOWIDZIE

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   ZBYT naPOszone HAMA BUTOM BUFFONA I nadAFY BY TO WIDZIEĆ.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gosciu po kursie u Jorga Goriłki

   jork korolik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   mozg ci zjarało, hehehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama