Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smolorz: Modne style wychowania dzieci

Paweł Smolorz
Paweł Smolorz
Paweł Smolorz
Dzieci tego pokolenia pozbawiono przy okazji „unikania stresu” szacunku dla starszych, w tym rodziców i nauczycieli. Z automatu rozluźniły się stosunki - 15-latek mówi dziś do dorosłych na „ty”, bo „per pan” go „stresuje” i wtedy ma „depresję”.

Niedawno sieć obiegł film ze wściekłymi „gimbusami” płci żeńskiej w roli głównej, katującymi bezlitośnie leżącą rówieśniczkę. W internecie tego typu „show” rozchodzi się błyskawicznie, więc szybko obrazki krewkich „gimbusek” z kajdankami na delikatnych rączkach z kolorowymi pazurkami, zapłakanych i przerażonych, obiegły media głównego nurtu.

Od razu w studiach telewizyjnych zasiadły „psycholożki”, i - jak zwykle - wylewają swoje mądrości, o przyczynach, skutkach, genezie problemu, rozkładają sprawę na czynniki pierwsze, analizują, weryfikują...

Znaleźli się też dziennikarze, którzy postanowili łączyć ten przykry spektakl z reformą edukacji PiS-u. Co dowodzi jedynie tego, że u-miar i rzetelność w tym środowisku stały się towarem na wagę złota, a sposób uprawiania tego fachu to już tylko przeciąganie liny. Rozsądek podpowiada, że nie da się w tej sprawie sądzić sprawiedliwe.

Ale ogląd i doświadczenie każą odwrócić głowę w inną stronę - właśnie poz-najemy efekty eksperymentu o kryptonimie „bezstresowe wychowanie”, usilnie swego czasu promowanego przez pewne środowisko wrażliwych „psycholożek”. Być może chęci były dobre, ale wyszedł pedagogiczny pasztet.

Dzieci tego pokolenia pozbawiono przy okazji „unikania stresu” szacunku dla starszych, w tym rodziców i nauczycieli. Z automatu rozluźniły się stosunki - 15-latek mówi dziś do dorosłych na „ty”, bo „per pan” go „stresuje” i wtedy ma „depresję”. Runęła hierarchia życia społecznego, bo ona jest „stresująca”, tak samo jak „stresująca” jest zasada równości praw i obowiązków. Prawa nie „stresują”, obowiązki powodują „depresję”! Te moralno-kulturowe kaleki zostały tak przygotowane do życia przez własnych rodziców. I dziś to ich problem.

Żal tych, którzy mieli inną wizję wychowywania, a ulegli presji modnego eksperymentu speców od wychowania nie swoich dzieci. Moje „stresowe” pokolenie ma się dobrze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Smolorz: Modne style wychowania dzieci - Dziennik Zachodni